Ryanair i Wizzair likwidują połączenia z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach

i

Autor: pexels.com

Lotnisko Olsztyn-Mazury. W te miejsca już nie polecisz. Ryanair i Wizzair likwidują połączenia

2020-01-14 7:20

Lotnisko Olsztyn-Mazury od kilku lat zapewniało stałe połączenia komunikacyjne swoim klientom. Niestety w najbliższym czasie dwa z nich zostaną zlikwidowane. Popularne linie lotnicze Ryanair i Wizzair zdecydowały się na oszczędności w 2020 roku.

Z Olsztyna nie dolecimy już do Kolonii w Niemczech. Tam ostatnie samoloty z lotniska w Szymanach odlecą 27 lutego. Jak informuje "Gazeta Wyborcza Olsztyn", trasa zostanie zamknięta zaledwie po trzech miesiącach.

W nowym roku oszczędności wprowadza również węgierska linia Wizzair. Niebawem zlikwiduje połączenia z Olsztyna do Bremy. Przez jedynie kwartał można było cieszyć się lotami w tym kierunku.

Zobacz: Wieża widokowa w Stańczykach to nowa atrakcja Warmii i Mazur. Zobacz zdjęcia!

Połączenia z lotniska Olsztyn-Mazury. Gdzie dolecimy?

Gdzie zatem będziemy mogli latać z lotniska Olsztyn-Mazury? Po likwidacji połączeń do Kolonii i Bremy zostaną nam jedynie cztery możliwości. Wciąż możemy polecieć do Londynu (Luton, Stansted), Dortmund oraz do Krakowa.

Port lotniczy Olsztyn - Mazury w Szymanach jest położony w sercu Warmii i Mazur, ponad 10 km od centrum Szczytna i lekko ponad 50 km na południowy wschód od centrum Olsztyna. Jest jedynym portem lotniczym w województwie warmińsko-mazurskim.

Więcej o lotnisku przeczytasz tu: Lotnisko Olsztyn-Mazury. Sprawdź, dokąd możesz polecieć. Aktualny rozkład lotów 2020

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE