Łoś zderzył się z BMW, sarna uszkodziła dwa auta. Niebezpieczne zdarzenia na mazurskich drogach [ZDJĘCIA]

2021-09-15 13:50

Szczycieńska policja w ciągu minionej doby pracowała na miejscu dwóch zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej. W pierwszym przypadku kierujący pojazdem osobowym zderzył się z łosiem natomiast w drugim, jedna sarna uszkodziła dwa pojazdy osobowe. Szczegóły w artykule.

Niebezpieczne zdarzenia drogowe z udziałem zwierzyny leśnej miały miejsce we wtorek (14 września) w powiecie szczycieńskim. Do pierwszego doszło przed godziną 19.00 na trasie Szczytno - Jerutki. - Na prostym odcinku drogi z lasu wyskoczył łoś, który zderzył się z pojazdem osobowym marki BMW. 64-letni mieszczanie Gminy Świętajno nie doznał żadnych obrażeń, jednak jego pojazd został poważnie uszkodzony - informuje sierż. Izabela Cyganiuk, oficer prasowa KPP w Szczytnie.

Drugie zdarzenia miało miejsce przed godziną 20.00 na drodze krajowej numer 53 nieopodal miejscowości Jeruty. - 37-letnia mieszkanka Bydgoszczy, która podróżowała wraz z pasażerkami swoim pojazdem marki Skoda zderzyła się z sarną, która wybiegła z lasu. W skutek tego zderzenia zwierzę upadło na jezdnię. Jadący z naprzeciwka 44-letni mieszkaniec Olsztyna, który poruszał się z pasażerką pojazdem osobowym marki Peugeot z uwagi na brak możliwości wyhamowania najechał na zwierzę - informuje sierż. Izabela Cyganiuk.

Raport z anteny 15.09. godz.10

Osoby biorące udział w tych zdarzeniach nie doznały obrażeń i nie wymagały udzielenia pomocy medycznej.

- Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności podczas przejazdu przez tereny leśne. Należy bacznie obserwować pobocze oraz podróżować z prędkością umożliwiającą bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęcia, które nagle pojawiło się na drodze - dodaje oficer prasowa.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE