Licytacje WOŚP 2021. W Olsztynie można wylicytować koszulkę Roberta Lewandowskiego

2021-01-15 8:29
Licytacje WOŚP 2021. W Olsztynie można wylicytować koszulkę Roberta Lewandowskiego
Autor: UM Olsztyn Licytacje WOŚP 2021. W Olsztynie można wylicytować koszulkę Roberta Lewandowskiego

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Podobnie jak w poprzednich latach, będzie można wylicytować niezwykle atrakcyjne fanty, a wśród nich koszulkę Roberta Lewandowskiego. Taka właśnie trafiła na olsztyńską licytację.

Licytacje WOŚP 2021. W Olsztynie można wylicytować koszulkę Roberta Lewandowskiego

Koszulka reprezentacji Polski z nazwiskiem i autografem najlepszego piłkarza w naszym kraju trafia na olsztyńską licytację już drugi raz. W poprzednim roku przekazał ją prezydent miasta, w tym stanie się dokładnie tak samo. Jak to możliwe?

Otóż podczas minionego finału, aby kupić tę koszulkę, szyki zwarło środowisko olsztyńskich taksówkarzy. Wówczas wylicytowali ją za pięć tys. złotych. - Zdecydowaliśmy, że to będzie koszulka przechodnia - wyjaśnia Arkadiusz Trzeciak, olsztyński taksówkarz. - Przez rok była u nas, a teraz postanowiliśmy niejako zwrócić ją prezydentowi Olsztyna, aby mógł ponownie przekazać ten fant na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

I tak się stało. Prezydent miasta obdarował koszulką jeden z olsztyńskich sztabów. Będzie można ją wylicytować podczas 29. finału WOŚP, który odbędzie się za nieco ponad dwa tygodnie - 31 stycznia (niedziela).

- Zachęcam do wzięcia udziału w licytacji - mówi Piotr Grzymowicz. - Chciałbym, aby ta koszulka znalazła nowego właściciela za jak największą kwotę i żeby została w rękach mieszkańców naszego miasta. Być może uda się wystawić ją podczas kolejnego finału? A pieniądze z tej licytacji na pewno zostaną przeznaczone na szczytny cel, wesprą polską ochronę zdrowia.

W poprzednim roku w Olsztynie kolejny raz pobity został rekord wielkoorkiestrowej zbiórki. Zgromadzonych zostało ponad 570 tys. złotych. W tym roku w stolicy Warmii i Mazur będą działać dwa sztaby miejskie założone przez Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie" (nr 5699) oraz Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża (nr 4049). Będzie też wewnętrzny sztab w Zespole Szkół Budowlanych.

Jak zrobić 10000 kroków? [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #14
Posłuchaj, jak rozpoznać odmrożenie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.