Legendarna tenisistka walczy z poważną chorobą. „Diagnoza, której nigdy nie chciałam usłyszeć”

i

Autor: Unsplash, Twitter: Chris Evert

Sport

Legendarna tenisistka walczy z poważną chorobą. „Diagnoza, której nigdy nie chciałam usłyszeć”

2023-12-09 11:03

Legenda tenisa Chris Evert po raz kolejny walczy z nowotworem, ogłaszając w publicznym oświadczeniu, że przechodzi leczenie po jej zdiagnozowaniu. Amerykanka w karierze wywalczyła 18 tytułów Wielkiego Szlema. Więcej informacji na ten temat w artykule poniżej.

Legenda tenisa znów walczy z nowotworem

- Jest to diagnoza, której nigdy nie chciałam usłyszeć, ale po raz kolejny mam szczęście, że choroba została wykryta w porę – powiedziała Evert w oświadczeniu opublikowanym za pośrednictwem stacji ESPN, a następnie udostępnionym w mediach społecznościowych.

Amerykanka wyjaśniła, że w zeszłym tygodniu przeszła kolejną operację i lekarze usunęli wszystkie komórki nowotworowe z okolicy miednicy. Teraz rozpoczęła kolejny etap chemioterapii.

Evert, która 21 grudnia skończy 69 lat, w styczniu 2022 roku ogłosiła, że ma raka jajnika – chorobę, która odebrała jej młodszą siostrę Jeanne Evert Dubin w 2020 roku, gdy miała 62 lata.

Chris Evert – kim jest?

Zdobywczyni 18 tytułów wielkoszlemowych powiedziała, że na razie odejdzie z pracy komentatorki w ESPN, rezygnując z Australian Open, ale spodziewa się, że będzie gotowa na resztę sezonu Wielkiego Szlema.

Evert była dominującą postacią w kobiecym tenisie w latach 70. i 80. XX wieku, zdobywając 157 tytułów WTA w grze pojedynczej i docierając co najmniej do półfinału w 52 z 56 turniejów Wielkiego Szlema, w których brała udział.

Iga Świątek o szalonej końcówce sezonu i przygotowaniach do kolejnego | Super Tenis

QUIZ: Rozpoznasz te tenisistki? Tylko najlepsi zgarną komplet punktów!

Pytanie 1 z 25
Tenisistka na tym zdjęciu to...
Aryna Sabalenka