Kultowa naleśnikarnia powstanie w Olsztynie. W Warszawie ustawiają się do niej gigantyczne kolejki

i

Autor: Unsplash

biznes

Kultowa naleśnikarnia powstanie w Olsztynie. W Warszawie ustawiają się do niej gigantyczne kolejki

2023-10-02 8:03

Już niebawem gastronomiczna mapa Olsztyna wzbogaci się o nową sieć restauracji. Tym razem do stolicy Warmii i Mazur zawita kultowa naleśnikarnia Manekin oferująca naleśniki w przeróżnych wariacjach smakowych. Gdzie dokładnie miałaby zostać otwarta? Szczegóły w artykule poniżej.

Manekin to ogólnopolska sieć naleśnikarni, która robi prawdziwą furorę w całej Polsce. Przed restauracjami, zwłaszcza na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie, codziennie ustawiają się gigantyczne kolejki. Spragnieni dobrego jedzenia, bez względu na pogodę, czekają nawet po kilkadziesiąt minut na wolny stolik. Pierwsza w Polsce naleśnikarnia Manekin powstała w 2000 roku w Toruniu przy ulicy Wysokiej 5. Potem zaczęła rozszerzać się na kolejne większe miasta takie jak Bydgoszcz, Łódź, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Poznań, Lublin, Opole czy Warszawa. A już wkrótce do ich grona dołączy także Olsztyn. Miasto, na razie jako nieaktywna ikonka, pojawiło się bowiem na mapie przedstawiającej restauracje Manekina w Polsce.

Naleśnikarnia Manekin w Olsztynie. Gdzie zostanie otwarta?

Naleśnikarnia Manekin w Olsztynie, według ustaleń "Wyborczej", ma mieścić się na Starym Mieście w dawnym budynku Awangardy. – W lutym wydaliśmy pozwolenie na prace we wnętrzu budynku polegające na dostosowaniu go na potrzeby usług gastronomicznych – powiedział portalowi Bartłomiej Skrago, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Nowe sieci restauracji w Olsztynie

To nie jedyna sieć restauracji, która ma zadebiutować w stolicy Warmii i Mazur. Wkrótce mieszkańcy będą mogli odwiedzać także pierwszą w Olsztynie Pijalnię Czekolady E.Wedel. Ta powstaje w budynku dawnej restauracji Malta Cafe przy ulicy Lelewela 6A. Nie tak dawno gastronomiczna mapa Olsztyna powiększyła się też o nową sieć fast food - MAX Premium Burgers. Szwedzkich burgerów można spróbować przy al. Generała Władysława Sikorskiego 2G.

Gdzie w Olsztynie można zjeść najlepszy obiad? Do tych restauracji warto zajrzeć!

Eska Summer City Olsztyn! Smaczna wizyta… „Na Rogu Czasu”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE