Kromerowo. Policyjny pościg za kierowcą passata na krajowej 16

i

Autor: KMP Olsztyn Kromerowo. Policyjny pościg za kierowcą passata na krajowej 16

Kromerowo. Policyjny pościg za kierowcą passata na DK 16. Zobacz wideo!

2022-02-22 15:04

Kierujący autem marki VW Passat na oczach policji przekroczył dopuszczalną prędkość o 34 km/h. Kiedy funkcjonariusze próbowali go zatrzymać do kontroli, przyspieszył i odjechał. O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Do zdarzenia doszło we wtorek (15 lutego) w Kromerowie na drodze krajowej numer 16. Policjanci z Grupy Speed zauważyli 25-latka kierującego autem marki VW Passat, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 34 km/h. - Chcieli zatrzymać go do kontroli, ale kierujący nie miał zamiaru się zatrzymać. Przyspieszył i zaczął odjeżdżać. W tym czasie wyprzedzał inne auta w miejscach niedozwolonych, w dalszym ciągu przekraczając dozwoloną prędkość - informuje olsztyńska policja.

Mężczyzna chwilę potem został zatrzymany. Wówczas okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci nałożyli na niego mandaty w łącznej kwocie 4100 złotych oraz skierowali do sądu wniosek o ukaranie za brak uprawnień do kierowania, za co grozi kolejna grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu za brak badań technicznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Policyjny pościg za kierowcą passata na krajowej 16
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE