Krasnołąka. Odnaleziono skrzynkę z ponad 400 sztukami amunicji [ZDJĘCIA]

2022-05-24 13:11

Upłynęło sporo czasu od zakończenia zbrojnych działań II Wojny Światowej. Wiele niewybuchów już odnaleziono, jednak ziemia nadal oddaje niebezpieczne relikty przeszłości. Tylko w poniedziałek policjanci dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi odnalezienia niewybuchów.

W poniedziałek (23 maja) rano w Krasnołące w gminie Górowo Iławeckie w trakcie prac budowlanych odnaleziono metalową skrzynkę wypełnioną amunicją. Część z pocisków do karabinu maszynowego umieszczona była na taśmie do amunicji. Znalezisko nie stanowiło zagrożenia wybuchem i zostało zabezpieczone przez policyjnego technika. Teraz policjanci będą wyjaśniać pochodzenie odnalezionej amunicji.

Wieczorem policjanci odebrali kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło znalezionego w trakcie spaceru przy wiadukcie w okolicy Janikowa w gminie Górowo Iławeckie pojedynczego niewybuchu. Policyjny pirotechnik rozpoznał znalezisko jako pocisk artyleryjski z ładunkiem wybuchowym. Powiadomiono saperów, a do czasu ich przyjazdu policjanci zabezpieczali miejsce jego odnalezienia.

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie należy dotykać i przenosić tych przedmiotów. W miarę możliwości należy oznaczyć miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, by inne osoby nie naraziły się na niebezpieczeństwo.

QUIZ. Film, książka czy piosenka? Co mówi ci ten tytuł? Zgarnij komplet i zostań omnibusem!

Pytanie 1 z 15
"Gra o tron" to tytuł:
Szybkie pytania - Gromee
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE