Kozłowo. Powiesił psa na plastikowej taśmie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia

2021-09-14 13:01
Kozłowo. Powiesił psa na plastikowej taśmie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia
Autor: pixabay.com Kozłowo. Powiesił psa na plastikowej taśmie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia

Policja zatrzymała 56-latka, który powiesił psa przy użyciu plastikowej taśmy, a truchło zwierzęcia wrzucił do pobliskiej rzeki. Mężczyzna usłyszał zarzut, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na terenie gminy Kozłowo. W piątek (10 września) do Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy zgłosiła się kobieta, która poinformowała dyżurnego o zabiciu psa. W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci potwierdzili przekazaną przez 35-latkę informację i jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę przestępstwa.

- W trakcie przeprowadzonych czynności kryminalni ustalili, że  56-latek tego wieczoru odwiedził swojego szwagra, z którym wspólnie spożywał alkohol. W pewnym momencie mężczyzna wyszedł z domu - jak się później okazało - zabić psa. Sprawca przy użyciu plastikowej taśmy powiesił zwierzę w budynku gospodarczym, w wyniku czego doprowadził do jego padnięcia. Następnie truchło psa przewiózł i wyrzucił do pobliskiej rzeki. Pomimo przeszukania jej kilkuset metrów  policjanci nie ujawnili padniętego czworonoga - informuje sierż. Alicja Pepłowska, oficer prasowa nidzickiej policji.

56-letni mieszkaniec gm. Kozłowo został zatrzymany, usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem i przyznał się do popełnionego czynu, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd. Zgodnie z zapisem art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Olsztyn. Wypadek na ul. Leonharda. Potrącił pieszego na pasach

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE