Kosewo. Wracał ze zbiorów. W seacie miał blisko 9 kilogramów marihuany [FOTO]

2021-10-14 14:51

Policja zatrzymała mężczyznę, który wracał ze zbiorów na nielegalnej plantacji konopi. Przy nim funkcjonariusze znaleźli plecak i worek, w których znajdowały się zebrane rośliny. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 9 kilogramów narkotyku, a mężczyzna trafili do policyjnego aresztu.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (11 października). - Policjanci wydziału kryminalnego podczas codziennych czynności służbowych ustalili, że jeden z mężczyzn pozostający w ich zainteresowaniu dokonał zbiorów na nielegalnej plantacji konopi. Aby potwierdzić zebrane informacje, tego samego dnia w wyniku wspólnych działań kryminalnych i policjantów ruchu drogowego, zatrzymano w Kosewie podejrzanego mężczyznę poruszającego się osobowym seatem - informuje asp. Dorota Kulig, oficer prasowa mrągowskiej policji.

Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli plecak i worek, w których środku których znajdowały się zebrane rośliny. Badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 9 kilogramów narkotyku, a mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. 

V Ukiel Olsztyn Półmaraton – 10 października 2021 r.

Na podstawie badań i zebranych przez śledczych dowodów, mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, co jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE