Kortowiada 2022. Kto wystąpi na scenie? Znamy już pierwszą gwiazdę!

2022-01-17 9:00
Kortowiada 2022. Kto wystąpi na scenie? Znamy już pierwszą gwiazdę!
Autor: Andrzej Brzozowski

Kortowiada 2022. Znamy już pierwszą gwiazdę olsztyńskich juwenaliów. Koncert na kortowskiej plaży zagra Kaśka Sochacka — artystka, którą fani doceniają nie tylko za głos, ale i za niebanalne utwory. Więcej o wokalistce przeczytasz w materiale poniżej.

Kaśka Sochacka dała się poznać jako artystka świadoma i gotowa podejmować artystyczne wyzwania. Jej singiel "Wiśnia" z debiutanckiej EP-ki o tym samym tytule, która ukazała się nakładem Jazzboy Records, swoją premierę miał w audycji Piotra Stelmacha. Intuicja dziennikarza znanego z dobrego ucha do młodych wykonawców, nie zawiodła i tym razem. Potwierdzili to także słuchacze radia, których głosy zdecydowały o tym, że utwór znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów Trójki.

Pierwszy „pełnoprawny” album artystki, zatytułowany „Ciche dni”, ukazał się 26 marca 2021. Wokalistka pozostała wierna wytwórni, w której zadebiutowała. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) – tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza („Bumerang”) i jego drugiej płycie („Mój dom”). Kaśka jest autorką wszystkich kompozycji muzycznych.

Osiem miesięcy po premierze „Cichych dni”, artystka była gotowa zaprezentować światu kolejną płytę: „Ministory”. Ten album należy już traktować nie tylko jako kolejny krok w rozwoju muzycznym, ale też wyraźny sygnał, w którą stronę te kroki zmierzają.

Koncert Kaśki Sochackiej podczas Kortowiady 2022 będzie gratką dla fanów wyrafinowanego popu, miejskiego folku i muzyki alternatywnej. I dla tych, którzy lubią to, co niebanalne, oczywiście!

ESKA XD #040 - HARRY POTTER, NAJSEKSOWNIEJSI, ZIMOWE IGRZYSKA, HIGH LEAGUE 2

61. edycja Kortowiady odbędzie się w dniach 1-4 czerwca na plaży kortowskiej. Koncerty na scenie głównej odbywać się będą przez trzy dni (czwartek-sobota), a zagra je 15 artystów. Olsztyńskie juwenalia to także cztery dni z Silent Party i całą gamą wydarzeń towarzyszących. Organizatorami Kortowiady są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (reprezentowany w tym zakresie przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego) oraz Fundacja Samorządu Studentów UWM. Bilety będą dostępne w sprzedaży od 22 lutego. Więcej o tegorocznych juwenaliach przeczytasz także w artykule: Kortowiada 2022 w INNYM MIESIĄCU i DŁUŻEJ. To jednak nie wszystkie zmiany

Źródło: Biuro Prasowe Kortowiady

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE