Kortowiada 2020. Kto wystąpi na juwenaliach? [CENY BILETÓW]

2020-01-14 11:31

Już po raz 61 studenci spotkają się w Olsztynie na jednym z największych festiwali muzycznych w Polsce. W 2020 roku Kortowiada potrwa od 20 do 24 maja. Jakie zespoły zagrają w Kortowie? Znamy pierwsze nazwiska gwiazd oraz cennik biletów. Szczegóły sprawdź w artykule.

Zmiana sceny głównej Kortowiady. Koncerty już nie na słynnej Górce Kortowskiej

Studentów czeka pięć dni zabawy, koncertów i wydarzeń. Nie obędzie się jednak bez istotnych zmian. Główna scena zostanie przeniesiona z Górki Kortowskiej w inne miejsce. - W maju spotkamy się pod Main Stage UWM zlokalizowaną pomiędzy Biblioteką UWM a Aleją Warszawską. Nieopodal, na parkingu przy Centrum Konferencyjnym powstanie KortoSzama, czyli food court z prawdziwego zdarzenia – miejsce wypełnione punktami gastronomicznymi, w którym będziecie mogli posilić się oraz odpocząć. - informują organizatorzy.

Zmiany wiążą się z doświadczeniami z poprzedniej edycji Kortowiady, czyli trudnymi warunkami na poprzednio użytkowanym terenie. Przez ulewne deszcze studenci grzęźli w błocie. Organizatorzy obawiają się, że sytuacja mogłaby się powtórzyć. Podobna aura stwarza ryzyko, że impreza może nawet się nie odbyć.

Nowa lokalizacja juwenaliów ma poprawić komfort uczestnictwa w koncertach oraz zaproponować wszystkim uczestnikom Kortowiady całkowicie nową odsłonę imprezy. - Górka Kortowska, która służyła nam przez wiele lat jako miejsce wspaniałej zabawy będzie mogła się zregenerować. Jesteśmy przekonani, że jest to krok w dobrą stronę i że równie dobrze będziemy się bawić także w tym roku na wyczekiwanej przez nas wszystkich Kortowiadzie. - pociesza Ekipa Kortowiady.

Green Camp tegoroczną tematyką Kortowiady

W tym roku tematyką Kortowiady będzie green camp. Kortowo to piękne miasteczko, które oferuje niesamowite widoki: Jezioro Kortowskie, plaża czy park otoczone są zielenią rzadko spotykaną w środku miasta. Organizatorzy planują stworzyć szereg aktywności, których zadaniem będzie uświadamianie uczestników festiwalu o tym, jak i dlaczego należy dbać o środowisko.

Kortowiada 2020. Kto wystąpi podczas juwenaliów w Olsztynie?

Ogłoszono trzech artystów, którzy wystąpią na Main Stage UWM. Daria Zawiałow oraz Wilki to artyści, którzy wygrali plebiscyt Kormoran Kortowiady – ponownie zagrają dla studenckiej publiczności w Olsztynie. Trzecim artystą jest nowo powstały duet Karaś/Rogucki, czyli przedstawiciele dwóch popularnych zespołów, które w ostatnim czasie zawiesiły swoją działalność – The Dumplings oraz Comy.

Do grona mocnej trójki dołączyli artyści zespołu HOOK oraz Łydka Grubasa.

Cennik biletów na Kortowiadę 2020

Ruszyła już także sprzedaż biletów, które są dostępne na stronie ebilet.pl. Tym razem bilety w innej cenie zakupią studenci UWM, studenci innych uczelni, a także pozostali uczestnicy. Obecnie można nabyć bilet z pierwszej puli, przedsprzedażowej – ceny to odpowiednio 30 złotych, 45 złotych oraz 60 złotych. Bilety w przedsprzedaży będą dostępne do wyczerpania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE