Koronawirus na Warmii i Mazurach. Szpitale wprowadzają ograniczenia w odwiedzinach pacjentów

i

Autor: pixabay.com Koronawirus na Warmii i Mazurach. Szpitale wprowadzają ograniczenia w odwiedzinach pacjentów

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Szpitale wprowadzają ograniczenia w odwiedzinach pacjentów

2021-11-02 13:00

Coraz więcej szpitali w województwie warmińsko-mazurskim wprowadza ograniczenia lub całkowite zakazy odwiedzin pacjentów. Ma to związek z rosnącą liczbą przypadków zachorowań na COVID-19 i grypę. O szczegółach przeczytasz w materiale poniżej.

Od wtorku zakaz odwiedzin pacjentów wprowadził szpital wojewódzki w Elblągu. - W przypadkach wyjątkowych dopuszcza się odwiedziny u pacjenta maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19) - wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym oddziału. W Oddziale Niemowlęcym i Oddziale Pediatrycznym z Pododdziałem Neurologiczno-Rehabilitacyjnym w przypadku, gdy dziecko przebywa w szpitalu samo, dopuszcza się odwiedziny maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19). W przypadku porodów rodzinnych przy porodzie może uczestniczyć jedna osoba towarzysząca (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19) z zachowaniem reżimu sanitarnego i wewnętrznych procedur - poinformował szpital w Elblągu.

Zakaz odwiedzin chorych obowiązuje już m.in. w szpitalu Pro Medica w Ełku i w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. - U nas może przebywać w szpitalu tylko opiekun chorego dziecka - poinformował PAP rzecznik szpitala Grzegorz Adamowicz i powiedział, że od ponad dwóch tygodni szpital notuje rekordowo dużo małych pacjentów wymagających hospitalizacji nie tylko z powodu koronawirusa, ale i zakażeń górnych dróg oddechowych.

Dawid Kwiatkowski - piosenka Nieważne PIERWSZY RAZ na żywo w ESKA LIVE

Olsztyńska Poliklinika, największy w regionie szpital leczący pacjentów onkologicznych, zakaz odwiedzin pacjentów uzasadniła nie tylko rosnącą liczbą zakażeń SARS-CoV-2, ale także wysoką liczbą zachorowań na grypę.

W szpitalu wojewódzkim w Olsztynie chorych mogą odwiedzać tylko osoby zaszczepione lub mogące wykazać, że aktualnie nie są zakażone. Na raz w sali chorych może przebywać dwóch odwiedzających. - Apelujemy, by przychodziły w odwiedziny tylko osoby zdrowe i by maksymalnie skracać czas odwiedzin - podał rzecznik szpitala Przemysław Prais.

We wtorek w warmińsko-mazurskim odnotowano 134 nowe zakażenia koronawirusem i jest to jeden z najniższych wskaźników w kraju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE