Koronawirus na Warmii i Mazurach. NOWE PRZYPADKI. Kto zachorował w regionie? [RAPORT 29.03.2020]

2020-03-29 9:00 agada
Koronawirus na Warmii i Mazurah. NOWE PRZYPADKI. Kto zachorował w regionie? [RAPORT]
Autor: pixabay.com/ canva Koronawirus w woj. warmińsko-mazurskim. Najnowsze dane

Koronawirus w woj. warmińsko-mazurskim: Ile osób jest zakażonych w Polsce i regionie? Skąd pochodzą osoby chore na koronawirusa? Ile osób zostało objętych kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym? Śledź naszą relację o nowych zachorowaniach w województwie warmińsko-mazurskim na ESKA.PL Olsztyn.

Koronawirus w Polsce i woj. warmińsko-mazurskim

Nowe przypadki koronawirusa w Polsce i województwie warmińsko-mazurskim. Kwarantanna, nadzór epidemiologiczny, hospitalizacja, mapa występowania. W raporcie na ESKA.PL Olsztyn znajdziecie informacje o nowych zakażonych w naszym regionie. Bądź na bieżąco!

Według najnowszych danych w Polsce potwierdzono 1862 przypadków koronawirusa, z czego 22 osoby zmarły. 1719 osób jest hospitalizowanych, 97 413 osób objętych kwarantanną, 167 890 zostało zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju, a 56 585 zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

Czym jest koronawirus?


Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.


Jak często występują objawy?


Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te są zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.


Kto jest najbardziej narażony na koronawirusa?


Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?


Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej.

Koronawirus. Jak zrobić w domu płyn do dezynfekcji rąk? Przepis jest banalnie prosty

Koronawirus: Jak zrobić maseczkę ochronną na twarz? Zobacz prostą instrukcję [WIDEO]

Na żywo

Koronawirus: Olsztyn i woj. warmińsko-mazurskie. Raport: 29 marca 2020

20:37

Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1862/22 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14:30

Mamy 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Raciborzu
zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1771/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

09:28

W woj. warmińsko-mazurskim mamy aż 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą 5 kobiet i 5 mężczyzn. Wszyscy są z powiatu nowomiejskiego, zakażeni poprzez transmisję lokalną. Przebywają w kwarantannie domowej ze względu na dobry stan zdrowia.

09:25

Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1717/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Na żywo

Koronawirus: Olsztyn i woj. warmińsko-mazurskie. Raport: 28 marca 2020

20:00

Mamy aż 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1638/18 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

19:00

16:05

16:04

Rzecznik wojewody poinformował o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Dotyczą młodego mężczyzny z Elbląga i mężczyzny w średnim wieku z powiatu iławskiego. Są w stanie dobrym, hospitalizowani. W sumie na Warmii i Mazurach mamy 46 osób chorych.

16:00

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1481/17 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

09:36

Mamy 47 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

08:55

Na Warmii i Mazurach na CONVID-19 chorują już 44 osoby. Więcej: Koronawirus na Warmii i Mazurach. Mamy już 44 przypadki zakażenia

Na żywo

Koronawirus: Olsztyn i woj. warmińsko-mazurskie. Raport: 27 marca 2020

21:29

19:12

19:12

17:45

W woj. warmińsko-mazurskim mamy już 44 osobę zakażoną koronawirusem. To kobieta w średnim wieku, z powiatu ostródzkiego. Niedawno wróciła z Anglii. Jej stan jest dobry. Jest hospitalizowana.

17:39

Mamy 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1340/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14:04

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. wielkopolskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi: 1289/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

09:54

09:04

08:50

Na Warmii i Mazurach potwierdzono 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie w regionie chore mamy już 43 osoby. Szczegóły: Koronawirus w warmińsko-mazurskim. Cztery nowe osoby zakażone. W jakim są stanie?

08:39

Mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi: 1244/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

07:49

Zobacz podsumowanie nowych zachorowań z wczorajszego wieczora: Prawie 40 osób zakażonych na Warmii i Mazurach. Coraz więcej chorych dzieci

07:00

Na żywo

Koronawirus: Olsztyn i woj. warmińsko-mazurskie. Raport: 26 marca 2020

20:46

W Polsce mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

20:45

W województwie mamy już łącznie 39 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy nowe przypadki dotyczą: młodego mężczyzny z Olsztyna, dziewczynki i kobiety w średnim wieku z Elbląga. Wszyscy są z transmisji lokalnej. W stanie dobrym.

18:21

Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1163/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14:05

Mamy 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1120/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

11:58

Ministerstwo Zdrowia wydało sprostowanie dotyczące przyczyn śmierci 71-letniego mężczyzny ze szpitala we Wrocławiu:

"W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.
Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem. Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirlsem to 14."

10:41

10:34

09:31

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 34 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Niestety w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

09:25

Mamy trzy nowe osoby zakażone koronawirusem w regionie. To młoda kobieta z Olsztyna oraz dwóch mężczyzn: młody i w średnim wieku z powiatu nowomiejskiego. Wszyscy są w stanie dobrym. Zachorowali przez transmisję wewnętrzną.

09:00

Wyzdrowiała pierwsza osoba zakażona koronawirusem w województwie warmińsko-mazurskim. Więcej informacji przeczytasz tu: Co za nowina! Wyzdrowiała pierwsza osoba zakażona koronawirusem na Warmii i Mazurach

06:57

Na żywo

Koronawirus: Olsztyn i woj. warmińsko-mazurskie. Raport: 25 marca 2020

20:40

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

18:44

17:52

Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i małopolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14:34

13:48

W województwie warmińsko-mazurskim liczba chorych wzrosła do 33. Nowy przypadek dotyczy mężczyzny w średnim wieku z powiatu braniewskiego. Niedawno wrócił z Anglii. Jego stan jest dobry. Został poddany hospitalizacji w szpitalu w Elblągu.

Koronawirus zbiera żniwo. Nie żyje kolejna osoba. Mamy nowego chorego w regionie

13:32

Mamy 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi: 957/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

12:22

W środę rano (25 marca) potwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w woj. warmińsko-mazurskim. Są to trzy kobiety, jedna z nich powiatu nowomiejskiego. Jak dowiedział się korespondent "Super Expressu", zakażoną pacjentką jest dyrektor sanepidu w Nowym Mieście Lubawskim. Więcej: Warmińsko-mazurskie: Szefowa sanepidu zakażona koronawirusem, pracownicy w kwarantannie!

10:40

10:30

09:23

W woj. warmińsko-mazurskim rzecznik wojewody poinformował o trzech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą kobiet w średnim wieku. Więcej przeczytasz TU: Koronawirus na Warmii i Mazurach. Trzy kobiety są zakażone. Skąd pochodzą?

09:02

Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

6:56

We wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wszystkie zakażenia dotyczą woj. dolnośląskiego.

 W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 901/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Na żywo

Koronawirus: Olsztyn i woj. warmińsko-mazurskie. Raport: 24 marca 2020

19:50

Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 8️84/10 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

18:30

18:22

W woj. warmińsko-mazurskim mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dotyczą dziewczynki, chłopca i młodego mężczyzny  - wszyscy są z Elbląga. Ich stan jest dobry. Przebywają w kwarantannie domowej.

18:00

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 844/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

15:00

14:00

Rząd wprowadził ograniczenia w przemieszczaniu się. Co to oznacza? Szczegóły znajdziesz TU: Zakaz wychodzenia z domów. Rząd wprowadził nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa

12:40

Według doniesień Super Expressu rząd ma wprowadzić od jutra zakaz wychodzenia z domów: Epidemia koronawirusa w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domów?

11:35

11:00

Na Warmii i Mazurach mamy 26 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Nowy przypadek dotyczy starszej kobiety. Skąd pochodzi i w jakim jest stanie? Szczegóły znajdziesz TU: Koronawirus w Olsztynie. Rośnie liczba zakażonych [NAJNOWSZE DANE]

10:45

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi: 774/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.
 
 

09:45

08:43

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 5 osób z woj. zachodniopomorskiego,
 • 5 osób z woj. śląskiego,
 • 3 osób z woj. lubuskiego,
 • 2 osób z woj. opolskiego
 • po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 766/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

8:00

W województwie warmińsko-mazurskim mamy obecnie 25 osób zakażonych koronawirusem. O trzech nowych przypadkach poinformował w poniedziałek wieczorem rzecznik wojewody. Potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą: starszego mężczyzny z powiatu elbląskiego (transmisja lokalna). Jego stan jest dobry. Kolejny to również starszy mężczyzna z powiatu piskiego - w stanie średnim. Wrócił z Anglii. Trzeci przypadek dotyczy młodego mężczyzny z powiatu ostródzkiego - w stanie dobrym. Wrócił z Francji.

Na żywo

Koronawirus: Olsztyn i woj. warmińsko-mazurskie. Raport: 23 marca 2020

20:36

20:27

Liczba chorych na Warmii i Mazurach wzrosła o trzy nowe osoby. Potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą: starszego mężczyzny z powiatu elbląskiego (transmisja lokalna). Jego stan jest dobry. Kolejny to również starszy mężczyzna z powiatu piskiego - w stanie średnim. Wrócił z Anglii. Trzeci przypadek dotyczy młodego mężczyzny z powiatu ostródzkiego - w stanie dobrym. Wrócił z Francji.

W sumie w woj. warmińsko-mazurskim zakażonych koronawirusem jest w chwili obecnej 25 osób.

18:30

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki opublikował nowe dane.

16:43

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 8 nowych przypadkach zakażenia koronwirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 2 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 2 osób z woj. łódzkiego i
 • 2 osób z woj. zachodniopomorskiego 
 • po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

14:39

Niepokojąca sytuacja miała miejsce dziś po godzinie 11.00 na stacji kolejowej w Giżycku. Wstrzymano tam pociąg relacji Olsztyn-Ełk. Miał nim jechać pasażer z podejrzeniem koronawirusa. Więcej na ten temat przeczytasz tu: Pasażer z podejrzeniem koronawirusa w pociągu relacji Olsztyn - Ełk [ZDJĘCIA]

12:38

W poniedziałek (do tej pory) nie zanotowano nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim. Rośnie jednak ich liczba w innych rejonach Polski. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 648/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 16 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 5 osób z woj. lubuskiego,
 • 5 osób z woj. opolskiego,
 • 4 osób z woj. małopolskiego,
 • 3 osób z woj. lubelskiego,
 • 3 osób z łódzkiego.

Niestety zmarła już ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

10:13

Przypominamy, że kwarantanna to izolacja osób zdrowych, które miały styczność z osobami chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. O nałożeniu kwarantanny decyduje inspektor sanitarny, obowiązuje ona także osoby wjeżdżające do Polski z innych krajów. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 30 tys. zł.

09:14

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki opublikował najnowsze dane dotyczące liczby osób zakażonych koronawirusem w poszczególnych powiatach woj. warmińsko-mazurskiego. 

09:03

Mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
 
Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7(wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

08:12

08:12

08:05

W województwie warmińsko-mazurskim mamy obecnie 22 osoby zakażone koronawirusem: 8 kobiet, 13 mężczyzn i chłopiec. 15 chorych przebywa w szpitalu w Ostródzie, 3 osoby w szpitalu w Gdańsku, a 4 pozostałe, ze względu na dobry stan zdrowia, odbywają kwarantannę w domu.

Jak myć ręce, aby chronić się przed koronawirusem?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.