Koronawirus na Warmii i Mazurach. Mamy trzy nowe przypadki zakażenia

2020-03-26 9:30 agada
Koronawirus na Warmii i Mazurach. Nowe zakażenia
Autor: pexels.com

Niestety zmarły kolejne osoby zakażone koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o nowych zachorowaniach. Wśród zakażonych są trzy osoby z województwa warmińsko-mazurskiego.

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia. Ile osób choruje?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 34 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

Niestety w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

Zobacz też: Koronawirus. Jak zrobić w domu płyn do dezynfekcji rąk? Przepis jest banalnie prosty

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus na Warmii i Mazurach. Kolejne trzy osoby zarażone

Wśród zakażonych znalazły się trzy osoby z woj. warmińsko-mazurskiego. Jak informuje rzecznik wojewody, to młoda kobieta z Olsztyna oraz dwóch mężczyzn: młody i w średnim wieku z powiatu nowomiejskiego. Wszyscy są w stanie dobrym. Zachorowali przez transmisję wewnętrzną. Łącznie w województwie mamy już 26 przypadków.

Śledź też nasz raport o nowych zakażeniach: Koronawirus na Warmii i Mazurach. NOWE PRZYPADKI. Kto zachorował w regionie? [RAPORT 26.03.2020]

KoronawirusRaport: Olsztyn 26.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.