Korki omijają ścieżką dla rowerów! Niebezpieczne zachowanie kierowców na DK 51 [WIDEO]

2022-06-02 13:27
Korki omijają ścieżką dla rowerów! Niebezpieczne zachowanie kierowców na DK 51 [WIDEO]
Autor: Facebook: Gmina Dywity Korki omijają ścieżką dla rowerów! Niebezpieczne zachowanie kierowców na DK 51

Od kwietnia jazda trasą Olsztyn – Dywity pozostawia wiele do życzenia. Wszystko przez ruch wahadłowy wprowadzony na DK 51 w związku z przeprowadzanymi pracami drogowymi. Niektórym kierowcom brakuje cierpliwości. By ominąć korki, wjeżdżają na ciąg pieszo-rowerowy między Osiedlem Sterowców a Dywitami.

Niebezpieczne zachowanie kierowców na DK 51 nagrała i przesłała do Gminy Dywity jedna z zaniepokojonych mieszkanek. – Ja rozumiem, że jest korek i każdy chce zdążyć, ale to już przesada. Moje dziecko jeździ tą drogą rowerem do szkoły! – napisała. – Dziś po godz. 7 rano w taki sposób przejechały 4 auta pod rząd – dodała.

Jak informuje gmina Dywity, oryginalne zdjęcie i film z niebezpiecznym zachowaniem kierowców otrzymała już policja, która zadeklarowała, że zajmie się tematem i rozważy wystawienie w tej okolicy patroli w godzinach szczytu.

Z kolei z informacji uzyskanych przez gminę od wykonawcy budowy ronda wynika, że utrudnienia i ruch wahadłowy zakończą się w sierpniu 2022. Drogowcy "wyszli już z pracami z ziemi", obecnie rozpoczęło się krawężnikowanie.

Olsztyn. Wrzucił hulajnogę elektryczną do rzeki
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE