Autor: Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn przegrał domowe spotkanie 28. kolejki Fortuna 1. Ligi z GKS-em Katowice 0:1

Kolejne punkty uciekają Stomilowi Olsztyn. Przegrana z GKS-em Katowice [AUDIO]

2022-04-20 11:49

Stomil Olsztyn nie wykorzystał szansy wydostania się ze strefy spadkowej. Biało niebiescy przegrali przy Piłsudskiego 0:1 (0:0 )z GKS-em Katowice. Dawid Kudła w 69. min. obronił strzał Patryka Mikity z rzutu karnego. Goście gola na wagę kompletu punktów strzelili pod koniec meczu. Trafienie zanotował w 84 minucie Filip Szymczak.

- Podobnie jak w Legnicy, tak i teraz rozegraliśmy dwie różne połowy mówi Piotr Jacek, trener Stomilu.

- Pierwsza połowa była nerwowa, ale w drugiej zawodnicy walczyli, byli wyżej w obronie. Stworzyliśmy z rzutem karnym jeszcze dwie dogodne sytuacje z których mogły paść bramki. Powinniśmy przynajmniej zdobyć jeden punkt. Tak się nie stało, nie ma co rozpaczać, szybko o tym zapomnieć i skupić się na kolejnym wyjazdowym spotkaniu - podkreśla trener Dumy Warmii.

Posłuchaj: Piotr Jacek, trener Stomilu Olsztyn po meczu z GKS-em Katowice (28. kolejka 1. Ligi)

Stomil Olsztyn zajmuje szesnaste miejsce w tabeli 1. Ligi. Do pozycji gwarantującej utrzymanie traci trzy punkty. W najbliższą niedzielę na wyjeździe zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała (godz. 18:00).

1. liga piłkarska  Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:1 (0:0).

• Bramki: 0:1 Filip Szymczak (84).
  • Skład Stomilu: 25. Kacper Tobiasz, 3.  Rafał Remisz (Guttiner 90+6′), 4. Wojciech Reiman, 5. Beniamin Czajka, 6. Jonatan Straus, 13. Łukasz Moneta (H. Sobol 86′), 10. Karol Żwir, 33. Jakub Tecław, 88. Filip Wójcik (K. Toporkiewicz 46′ (M. Dampc 86′)), 63. Jakub Kisiel (M. Spychała 46′), 77. Patryk Mikita.
  • Skład GKS-u: 1. Dawid Kudła, 4. Arkadiusz Jędrych, 5. Oskar Repka, 7. Arkadiusz Woźniak, 8. Rafał Figiel, 11. Adrian Błąd, 13. Bartosz Jaroszek, 17. Filip Szymczak (F. Kozłowski 86′), 26. Michał Kołodziejski, 27. Danin Pavlas, 30. Marko Rognić (P. Szwedzik 77′).
  • Żółta kartka - Stomil Olsztyn: Patryk Mikita, Maciej Spychała, Karol Żwir. GKS Katowice: Arkadiusz Woźniak, Adrian Błąd, Michał Kołodziejski.
  • Sędzia: Piotr Urban (Warszawa). Widzów 1 103.