Kolejna działka w Olsztynie poszła pod młotek. Teren sprzedany za wysoką sumę [AUDIO]

2021-02-08 15:23
Działka u zbiegu ulic Pstrowskiego i Wyszyńskiego sprzedana
Autor: Urząd Miasta Olsztyn Miasto sprzedało kolejną działkę. Tym razem u zbiegu ulic Pstrowskiego i Wyszyńskiego

Miasto sprzedało kolejną działkę. Tym razem chodzi o teren u zbiegu ulic Pstrowskiego i Wyszyńskiego. Chętnych nie brakowało, dzięki czemu ostateczna kwota znacznie przewyższyła 2,5 mln, na które teren został wyceniony. To już druga w ostatnim czasie sprzedana z sukcesem nieruchomość w Olsztynie. Za 21 mln miasto sprzedało ostatnio teren przy Głowackiego.

Olsztyn. Podpalił windę w bloku. Rozpoznajesz go?

Miasto wystawiło na sprzedaż nieruchomość między ulicami Wyszyńskiego i Pstrowskiego. Do przetargu stanęło 15 oferentów. Ostateczna kwota znacznie przewyższyła 2,5 mln, na które teren został wyceniony. Za niemal 7 milionów działkę nabyła firma Arbet.

Właścicielem została olsztyńska firma Arbet, która kupiła działkę za 6 mln 900 tys. złotych. To dużo więcej niż wycena tego terenu, bo działka została pierwotnie wystawiona za 2 mln 550 tys. zł. Walka była zacięta , bo do przetargu stanęło piętnaście firm – mówi rzeczniczka olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz. – Teren ten nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony na funkcje mieszkalno-usługowe.

Posłuchaj: rzeczniczka olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz o sprzedaży działki przy Pstrowskiego

Powierzchnia działki to 5 tys. m kw. Obecnie znajduje się tam m.in. parking dla aut dostawczych. To już druga w ostatnim czasie sprzedana z sukcesem nieruchomość w Olsztynie. Za 21 mln miasto sprzedało ostatnio teren przy Głowackiego, na którym znajduje się kompleks krytych obiektów sportowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE