Klienci Santander Bank Polska zagrożeni. W jednej chwili mogą stracić pieniądze z konta

2023-02-10 7:48

Masz konto w Santander Bank Polska? Powinieneś dokładnie sprawdzać maile, które otrzymałeś. Zespół CERT Polska zaobserwował nową niebezpieczną metodę oszustów. Wystarczy chwila nieuwagi, by stracić wszystkie pieniądze z konta. Szczegóły w dalszej części artykułu.

CERT Polska ostrzega przed nową metodą oszustów. Zagrożeni klienci Santander Bank Polska

Oszuści podszywają się pod kolejny bank. Tym razem narażeni są klienci Santander Bank Polska. O nowej metodzie oszustwa poinformował zespół CERT Polska. Na czym polega?

– Uwaga! kampania phishingowa skierowana do klientów Santander Bank Polska. Oszuści rozsyłają maile z informacją o ograniczeniu dostępu do konta z powodu braku aplikacji bezpieczeństwa. W rzeczywistości jest to androidowy trojan bankowy Hydra. Instalacja grozi utratą pieniędzy z konta – czytamy we wpisie opublikowanym na Twitterze przez CERT Polska.

Przed oszustami ostrzegł również sam bank. – Oszuści rozsyłają fałszywe wiadomości, w których podszywają się pod nasz bank. Przestępcy próbują nakłonić Cię do pobrania aplikacji mobilnej. Jest to sposób, w który wyłudzają login i hasła do bankowości elektronicznej – czytamy na stronie. Do komunikatu bank dołączył również zdjęcie pokazujące, jak wyglądają fałszywe maile wysyłane rzekomo w ich imieniu.

Santander Bank Polska ostrzega. W jednej chwili utracisz pieniądze z konta

i

Autor: Santander Bank Polska Santander Bank Polska ostrzega przed fałszywymi mailami

Jak nie dać się oszukać? Santander Bank Polska radzi

Oto najważniejsze zasady, których powinieneś przestrzegać:

  • Aplikacje ściągaj tylko z oficjalnych sklepów z aplikacjami np. Google Play, App Store.
  • Nie otwieraj linków i załączników od nieznanych nadawców, które wzbudzają podejrzenia.
  • Upewnij się, że strona, na której wpisujesz swoje dane do logowania, jest prawdziwa.
  • Jeśli jesteś ofiarą ataku, skontaktuj się z nami natychmiast - 1 9999 (+48 61 81 1 9999). Opłata za połączenie z infolinią jest zgodna z taryfą danego operatora.
Horrendalne podwyżki za centralne ogrzewanie w Piasecznie. "Mam 1600 zł emerytury i płacę ponad 1000 zł za czynsz!"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE