Kilka budynków w Olsztynie bez wody. Mieszkańcy będą mogli korzystać z beczkowozu

i

Autor: pixabay.com Kilka budynków w Olsztynie bez wody. Mieszkańcy będą mogli korzystać z beczkowozu

Kilka budynków w Olsztynie bez wody. Mieszkańcy będą mogli korzystać z beczkowozu

2023-03-09 13:35

Kilka budynków w Olsztynie pozbawionych zostanie dostaw wody. Powodem są prace związane z modernizacją sieci wodociągowej na ulicy Krasickiego. Mieszkańcy będą mogli korzystać z zastępczego punktu poboru wody. Kiedy i gdzie dokładnie wystąpią utrudnienia? Szczegóły poniżej.

Jak informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, w dniach 10-14 marca na ulicy Krasickiego w Olsztynie prowadzone będą prace związane z modernizacją sieci wodociągowej. Z tego powodu w kilku budynkach nie będzie wody. – Od godz. 10.00 dnia 10.03.2023r. do godz. 15.00 dnia 11.03.2023r. dostaw wody zostaną pozbawione budynki w następujących lokalizacjach: ul. Dąbrowskiej 8, 11, 13, 19, plac budowy – czytamy w komunikacie.

Mieszkańcy będą mogli korzystać z zastępczego punktu poboru wody. Beczkowóz zostanie podstawiony na ulicy Marii Dąbrowskiej w dniach od 10 marca od godziny 10.00 do 11 marca do godziny 15.00.

11 marca od godziny 15.00 do 14 marca dystrybucja wody zostanie przywrócona warunkowo. Oznacza to, że woda będzie przydatna do spożycia jedynie po uprzednim przegotowaniu. Przegotowania wymaga również woda do:

  • przygotowania posiłków,
  • mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw,
  • mycia zębów,
  • mycia naczyń,
  • kąpieli noworodków i niemowląt.

Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być z kolei stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych i spłukiwania toalet.

Paulina Hennig-Kolska Pieniądze to nie wszystko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE