Kętrzyn. Pożar bloku przy ul. Moniuszki. Mężczyzna wyskoczył z czwartego piętra [ZDJĘCIA]

2022-11-30 8:43

W jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Moniuszki w Kętrzynie wybuchł pożar. Chwile grozy przeżył 39-letni mieszkaniec budynku, któremu ogień odciął drogę do wyjścia. Mężczyzna zdecydował się wyskoczyć z czwartego piętra. W jakim jest stanie?

Pożar bloku przy ul. Moniuszki w Kętrzynie. Mężczyzna wyskoczył z czwartego piętra

Pożar wybuchł w środę (30 listopada) nad ranem w mieszkaniu na ostatnim piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. Moniuszki w Kętrzynie. Policję zawiadomiła telefonicznie kobieta, która przekazała, że w mieszkaniu został jej 39-letni partner, ponieważ ogień odciął mu drogę do wyjścia. Zanim na miejsce przyjechały służby ratunkowe, mężczyzna wyskoczył z balkonu.

— Z obrażeniami nóg został zabrany do szpitala. Był przytomny — poinformowała asp. Ewelina Piaścik z kętrzyńskiej policji.

W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, były również kobiety w wieku 62 i 35 lat oraz 16-latek. Wszyscy oni opuścili lokal, nie doznając obrażeń. Starszej z kobiet, która miała objawy lekkiego zatrucia dymem, pogotowie udzieliło pomocy na miejscu. Z pozostałych mieszkań bloku ewakuowało się samodzielnie 27 osób.

W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z Kętrzyna oraz OSP Korsze, Drogosze i Barciany. Przyczyny i okoliczności pożaru ustali policyjne dochodzenie, z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa.

Pożar w Nieskórzowie Starym w którym zginęła czteroosobowa rodzina
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE