Jesteś mistrzem ortografii? Sprawdź, czy potrafisz poprawnie zapisać wyrazy z ch i h

i

Autor: pexels.com

quiz

Jesteś mistrzem ortografii? Sprawdź, czy potrafisz poprawnie zapisać wyrazy z "ch" i "h"

2023-11-21 15:21

Są tacy, którzy ortografię mają w jednym palcu i tacy, którzy potrzebują zajrzeć do słownika. Pozornie proste słowa mogą bowiem sprawić sporo problemu, gdy będziemy musieli je zapisać. Wiele błędów ortograficznych popełniamy szczególnie w przypadku wyrazów zawierających litery "ch" i "h". Jesteście pewni, że znacie poprawną pisownię wyrazów z tymi literami? Sprawdźcie swoją wiedzę w naszym quizie ortograficznym. Tylko prawdziwi mistrzowie ortografii nie popełnią ani jednego błędu.

Ortografia stanowi fundament poprawnego komunikowania się w piśmie. Niestety wiele osób popełnia błędy ortograficzne, szczególnie w przypadku wyrazów zawierających takie litery jak "ch" i "h". Poprawny zapis to "chochla" czy "chohla", "wachlarz" czy "wahlarz"? Czy na pewno wiecie, jak prawidłowo zapisać te z pozoru proste słowa?

Czy potrafisz poprawnie zapisać wyrazy z "ch" i "h"? Quiz ortograficzny

Przygotowaliśmy dla was quiz, w którym możecie sprawdzić swoją znajomość ortografii. Znajdziecie w nim dziesięć słów. Jedne zapewne nie sprawią wam najmniejszego problemu, ale nad kilkoma z pewnością będziecie musieli dobrze się zastanowić. Pamiętajcie też, by uważnie czytać pytania. Zatem zapraszamy do rozwiązania naszego quizu i sprawdzenia, czy jesteście prawdziwymi mistrzami ortografii.

Quiz dla mistrzów ortografii. Wyrazy z "ch" i "h". Jak sobie poradzisz z ich zapisem?

Pytanie 1 z 10
Wybierz poprawny zapis:
Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE