Jesteś dobry z ortografii? Sprawdź, czy wiesz jak zapisać wyrazy z ó i u

i

Autor: pexels.com, Agnieszka Adamowicz Jesteś dobry z ortografii? Sprawdź, czy wiesz jak zapisać wyrazy z "ó" i "u"

quiz

Jesteś dobry z ortografii? Sprawdź, czy wiesz jak zapisać wyrazy z "ó" i "u"

2023-12-11 7:01

Język polski uznawany jest za jeden z najtrudniejszych na świecie języków. Problemy z nim mają nawet sami Polacy, zwłaszcza jeżeli chodzi o ortografię. Prawdziwą zmorą bez wątpienia jest pisownia wyrazów z użyciem samogłosek "ó" i "u". Jesteś pewny, że potrafisz poprawnie zapisać wyrazy z tymi literami? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie ortograficznym! Tylko prawdziwi mistrzowie ortografii zdobędą komplet punktów.

Ortografia języka polskiego jednym nie sprawia najmniejszego problemu, dla innych z kolei to prawdziwy koszmar ciągnący się od czasów szkolnych. Zwłaszcza że zasady polskiej pisowni potrafią być zaskakujące, a do tego dochodzi długa lista wyjątków. Szczególny kłopot mogą sprawiać chociażby wyrazy z użyciem samogłosek "u" i "ó". Piszemy "dopóty" czy "doputy", "próba" czy "pruba"? Czy na pewno wiesz, jak poprawnie zapisać te z pozoru proste słowa?

Quiz z ortografii. Czy wiesz, jak zapisać wyrazy z "ó" i "u"?

Przygotowaliśmy kolejną odsłonę quizu ortograficznego. W poprzedniej mogłeś sprawdzić swoją wiedzę w quizie na temat pisowni wyrazów z "ch" i "h". Tym razem zapraszamy do quizu ortograficznego z wyrazami z "ó" i "u". Znajdziesz w nim dziesięć pytań. Czy uda ci się zdobyć maksymalną ilość punktów? Pamiętaj, by uważne czytać pytania. W niektórych należy bowiem wskazać wyraz z błędem ortograficznym.

Quiz z ortografii. Sprawdź, czy wiesz jak zapisać wyrazy z "ó" i "u"

Pytanie 1 z 10
Poprawny zapis to:

Hity ze szkolnych kartkówek i sprawdzianów. Zobacz najlepsze!

Ortografia. Wielka sprawa
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE