Jechał S7 pod prąd. Instruktor nauki jazdy zajechał mu drogę [WIDEO]

2020-11-16 12:17
Elbląg: Wjechał pod prąd na S7 – szybka reakcja instruktora nauki jazdy uchroniła od tragedii
Autor: KMP Elbląg Elbląg: Wjechał pod prąd na S7 – szybka reakcja instruktora nauki jazdy uchroniła od tragedii

Do groźnej sytuacji doszło na trasie S7 na węźle Elbląg Wschód. Kierowca osobowego seata jechał pod prąd. Zareagował na to pewien instruktor nauki jazdy, który postanowił zajechać mu drogę i uniemożliwić dalszą podróż. Całe zdarzenie zostało utrwalone na nagraniu.

Elbląg: Wjechał pod prąd na S7

Nietypowe zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek (12 listopada) po godzinie 8.00. Na trasie S7 na węźle Elbląg Wschód osobowy seat jechał pod prąd. Zauważył to elbląski instruktor jazdy Przemysław Olszak podczas jazdy szkoleniowej z kursantką.

- Zdając sobie sprawę z tego, jak groźna jest taka sytuacja, zajechał mu drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie wysiadł ze swojego samochodu i nakazał zawrócić kierowcy seata, pilnując aby zrobił to w sposób bezpieczny. - informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

Całe zdarzenie zostało utrwalone na nagraniu z samochodowego wideorejestratora. Nagranie to trafiło do Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń elbląskiej komendy. Policjanci przeprowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.

W poniedziałek (16 listopada) Komendant Miejski Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko postanowił osobiście podziękować  instruktorowi za odpowiedzialną i skuteczną reakcję na zagrożenie, jakie pojawiło się na drodze.

Jechał S7 pod prąd. Instruktor nauki jazdy zajechał mu drogę
Autor: KMP Elbląg
Posłuchaj i sprawdź, sześć skutecznych ćwiczeń, wspomagających wzrok. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE