Autor: Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe 2-1 (0-1) z liderem Fortuna 1 Ligi - Miedzią Legnica.

Jaskinia lwa zdobyta! Stomil Olsztyn pokonał lidera z Legnicy [AUDIO]

2022-04-10 22:30

Bardzo ważne zwycięstwo zanotowali piłkarze Stomilu Olsztyn. W spotkaniu 27. kolejki Fortuna 1. Ligi pokonali na wyjeździe Miedź Legnica 2:1. Bramki dla „Dumy Warmii” zdobyli Maciej Dampc i Patryk Mikita.

Pewnie krocząca do Ekstraklasy Miedź już drugi raz w tym sezonie straciła punkty z spotkaniu z "Dumą Warmii". Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego prowadzili po pierwszej połowie po golu Nemanji Mijuskovica i taki wynik utrzymywał się do 81. minuty. Wtedy wyrównał Maciej Dampc, a pięć minut później zwycięstwo zapewnił Stomilowi Patryk Mikita z rzutu karnego

- Przyjechaliśmy do jaskini lwa, bo też i lew jest w herbie Miedzianki – mówi Piotr Jacek, trener Stomilu Olsztyn.

- Wiedzieliśmy, że rywal gra świetnie w piłkę i ma świetną passę. Ale liczyliśmy, że przerwiemy tę serię. Każdy mecz jest dla nas bardzo ważny. Bez względu na to, kto jest po drugiej stronie. Bardzo się cieszymy z trzech punktów, w które wierzyliśmy od samego początku.

Posłuchaj: Piotr Jacek, trener Stomilu Olsztyn po meczu z Miedzią Legnica (27. kolejka 1. Ligi)

Stomil wciąż znajduje się w strefie spadkowej tracąc do bezpiecznego miejsca 3 punkty. Kolejne spotkanie podopieczni Piotra Jacka rozegrają we wtorek 19 kwietnia. Olsztynianie podejmą na własnym stadionie GKS Katowice. Początek meczu o 20:30.

Olsztyński taniec Ukrainie - charytatywne warsztaty taneczne

Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)

• Bramki: 1:0 Nemanja Mijuskovic (45+1), 1:1 Maciej Dompc (81), 1:2 Patryk Mikita (86-karny).
  • Skład Stomilu: 25. Kacper Tobiasz, 3. Rafał Remisz (M. Dampc 72′), 22. Jonathan Simba Bwanga, 5. Czajka Benjamin (K. Lafrance 46′), 6. Straus Jonatan, 8. Spychała Maciej (H. Sobol 55′), 10. Żwir Karol, 13 Moneta Łukasz, 15. Shibata Shun (W. Reiman 46′), 88. Wójcik Filip (K. Toporkiewicz 72′), 77. Mikita Patryk.
  • Skład Miedzi: 1. Lenarcik Paweł, 8. Moya Martinez Victor (B. Garcia 87′), 13. Aurtenethte Borde Joan, 18. Zapolnik Kamil, 20. Tront Damian, 23. Carolina Jurich 25. Mijusković Nemanja, 59. Lehaire Medhi (S. Matuszek 78′), 70. Śliwa Maciej, 71. Makuch Patryk (K. Drzazga 78′), 99. Gammelby Jens Martin.
  • Żółte kartki dla Stomilu: Jonathan Simba Bwanga 65′, Grzegorz Lech (asystent trenera) 84′, Karol Żwir 90+5′.
  • Żółte kartki dla Miedzi: Medhi Lehaire 57′, Jurich Carolina 81′, Bruno Garcia 90+5′.

Skróty młodzieżowe 2022 - czy wiesz co oznaczają?