Jak zrobić maseczkę ochronną na twarz? Zobacz prostą instrukcję do wykonania maseczki samodzielnie w domu [WIDEO]

2020-03-26 6:00 agada
Jak zrobić maseczkę ochronną na twarz? Instrukcja jest banalnie prosta
Autor: coyot, pixabay.com Jak zrobić maseczkę ochronną na twarz? Instrukcja jest banalnie prosta

Koronawirus w Polsce daje się we znaki we wszystkich aspektach naszego życia. By przetrwać epidemię powinniśmy zachować szczególne środki ostrożności i przede wszystkim zadbać o higienę. Oprócz mycia rąk z użyciem płynu dezynfekującego, pamiętajmy o noszeniu maseczek ochronnych na twarz. Niestety dostanie ich w sklepach czy aptekach graniczy z cudem. Ich deficyt odczuwają także placówki medyczne. Ale! Jest na to sposób. Maskę ochronną na twarz możemy uszyć samodzielnie w domu. To naprawdę proste. Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak zrobić samodzielnie maseczkę ochronną na twarz, na ESKA.PL Olsztyn!

Maseczka ochronna istotnym elementem w walce z koronawirusem?

Na wykopie pojawił się ważny apel Internauty. Nie chodzi tu o robienie masek dla lekarzy i personelu szpitali, chodzi o wszystkich! Pod hasztagami #zakrywamytwarze #robimymaskiwdomu #zakładamy maski kryje się inicjatywa społeczna, dzięki której możemy przyczynić się do powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

- Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę w walce z koronawirusem - robimy sami maski i nie wstydzimy się ich nosić, bo póki co w Polsce ludzie dziwnie patrzą, zmieńmy to! Wszyscy specjaliści zalecają noszenie masek w powstrzymaniu pandemii, niestety nasz rząd obawia się wprowadzenia nakazu, ponieważ na rynku jest ich brak. Czechy wydały rozporządzenie nie przejmując się że w aptekach ich nie ma - puszczają w TV informację jak uszyć maskę. Wyjście z domu bez osłony ust i nosa jest karane. Eksperci z Chin zauważają że we Włoszech jedną z przyczyn rozprzestrzeniania się wirusa jest nie używanie masek przez społeczeństwo. Nie dajmy sobie wmówić że to nic nie daje, Chiny zatrzymały pandemie  - ale tam każdy bez wyjątku nosi maskę. Udostępniajmy gdzie się da, piszmy do gazet i TV! działajmy. - apeluje autor inicjatywy.

Zobacz też, jak wykonać w domu płyn dezynfekujący: Koronawirus. Jak zrobić w domu płyn do dezynfekcji rąk? Przepis jest banalnie prosty

Śledź też raport o nowych zakażeniach w Polsce i woj. warmińsko-mazurskim: Koronawirus na Warmii i Mazurach. NOWE PRZYPADKI. Kto zachorował w regionie? [RAPORT 23.03.2020]

Olsztynianie dostaną maseczki za darmo! Wszystkie wielokrotnego użytku

Spirytus z przestępstwa wykorzystają do przygotowania preparatów dezynfekujących

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Maseczka ochronna na twarz. Jak zrobić ją samodzielnie w domu?

Jeżeli  nie możesz dostać maseczki ochronnej w sklepie, najlepiej zrób ją samodzielnie w domu. Jeżeli nie wiesz jak, przychodzimy z pomocą. Do uszycia maski ochronnej na twarz potrzebujesz zaledwie kilku elementów. Zaopatrz się w:

 • kawałek papieru (z rolki standardowego ręcznika kuchennego),
 • małą gumkę typu recepturka,
 • zszywacz (potrzebny do zszycia ze sobą zagiętych z dwóch stron kawałków papieru).

Poniżej prezentujemy instrukcję, jak samodzielnie zrobić maseczkę ochronną na twarz:

 • Podwój 2 ręczniki papierowe (umieść jeden nad drugim).
 • Umieść bibułkę na ręcznikach papierowych, aby uformować 3 warstwy, a następnie pokrój na pół, aby utworzyć 2 długie prostokąty
 • Taśmą zaklej krótkie końce 2 prostokątnych części, owijając taśmę od przodu do tyłu.
 • Przebij 2 otwory na obu końcach taśmowych boków
 • Przyklej drut powleczony plastikiem do strony ręcznika papierowego, w dolnej ćwiartce środka prostokąta. (Ta część zostanie wykorzystana do dopasowania maski nad nosem)
 • Przetnij elastyczny sznurek na 8 równych części (po 6 cali)
 • Zawiąż sznurki przez 4 otwory, dopasowując węzły do ​​ucha
 • Maska jest noszona na całej twarzy, przymocowana do ucha elastycznymi górnymi i dolnymi gumkami (po dwa).

POLECAMY TEŻ:

Jeżeli wciąż masz problem ze zrobieniem maseczki ochronnej, obejrzyj filmik z dokładną instrukcją: