3 Nagrody dla filmu Domalewskiego na Festiwalu w Gdyni

i

Autor: Jakyb Klepański WMFF Film ma wsparcie Warmińsko-Mazurskie Funduszu Filmowego

Jak najdalej stąd. Film z Olsztyna nagrodzony na festiwalu w Gdyni [AUDIO]

2020-12-21 11:46

Jury 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni pod przewodnictwem Lecha Majewskiego uhonorowało twórców filmu "Jak najdalej stąd" trzema nagrodami. Nagrodę za Najlepszy Scenariusz otrzymał reżyser filmu Piotr Domalewski, odtwórczyni głównej roli Zofia Stafiej – Nagrodę za Najlepszy Profesjonalny Debiut, zaś Hania Rani – Nagrodę za Najlepszą Muzykę.

Nagrodzony film został dofinansowany przez Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, a część zdjęć do obrazu była kręcona w Olsztynie.

Jest to dla mnie najważniejsza nagroda – powiedział Piotr Domalewski chwilę po ogłoszeniu werdyktu festiwalowego jury. Scenariusz pisze się w samotności, a następnie człowiek staje oko w oko z ekipą i całym zespołem i jeśli widzę, że oni to zaakceptowali, są do tej pracy, do realizacji mojego pomysłu zapaleni, to wiem że to jest właśnie to na czym mi zależało.

Ile zarabia kierowca taksówki, tira, śmieciarki? Nie zgadniesz! A może jednak? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Ile zarabia kierowca śmieciarki?

Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy

Stworzony przez samorząd województwa na początku 2017 roku Warmińsko - Mazurski Fundusz Filmowy wspiera filmy, które kręcone są w regionie. Wsparcie dla kinematografii to nie wydatek, a inwestycja – podkreśla marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Posłuchaj: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin

Filmy z herbem województwa i logiem Funduszu obecne są na wielu festiwalach. Jak dotąd największym sukcesem okazał się debiut reżyserski Piotra Domalewskiego „Cicha noc” . Film został uhonorowany blisko 30 nagrodami. Zdjęcia do filmu zrealizowano na Warmii. Drugi, dofinansowany przez regionalny fundusz, obraz Domalewskiego również cieszy się coraz większą popularnością. Pierwszy klaps do filmu "Jak najdalej stąd”padł w stolicy Warmii i Mazur.

Posłuchaj: szef Warmińsko - Mazurskiego Funduszu Filmowego Bogumił Osiński

W Polsce funkcjonuje 11 Funduszy, pierwszy łódzki powstał w 2007 roku, a najmłodszy Warmińsko-Mazurski w 2017.

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 18.12.2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE