Jak dobrze znasz Warmię i Mazury? 10/10 punktów zdobędą tylko mistrzowie geografii [QUIZ]

i

Autor: Unsplash

Quiz

Jak dobrze znasz Warmię i Mazury? 10/10 punktów zdobędą tylko mistrzowie geografii [QUIZ]

2023-11-23 15:43

Województwo warmińsko-mazurskie, choć ma najniższą gęstość zaludnienia, latem jest szturmowane przez turystów nie tylko z Polski, ale i całego świata. Olsztyn, Giżycko, Ełk czy Elbląg są częstymi celami podróżników. Wiesz, czy to miasto leży na Warmii, a może na Mazurach? Sprawdź, czy jesteś mistrzem geografii! 10/10 zdobędą tylko mistrzowie geografii!

Warmia i Mazury – co wiesz o tych regionach?

Choć województwo warmińsko-mazurskie obejmuje kilka krain historycznych i etnograficznych, zazwyczaj to Warmia i Mazury są najczęściej zauważane przez turystów. Nasz region kojarzony jest z malowniczymi jeziorami, pięknymi widokami, a także czystym powietrzem. Zyskał nawet miano Zielonych Płuc Polski. Jednak turyści, którzy odwiedzają te krainy nie zawsze wiedzą, gdzie dokładnie kończy się granica Mazur, a gdzie zaczyna Warmia. Tego nie wiedzą nawet niektórzy mieszkańcy regionu.

Myślisz, że jesteś mistrzem geografii? Sprawdź się!

Województwo warmińsko-mazurskie ma najniższą gęstość zaludnienia, wynosi ona jedynie 59 osób na km kw. Jednak latem to się zmienia, bo turyści licznie odwiedzają mazurskie oraz warmińskie miejscowości, szukając wytchnienia od zgiełku miasta. Ale wielu z nich uważa, że niektóre warmińskie miejscowości znajdują się na Mazurach. Olsztyn leży na Warmii czy Mazurach? Wiesz, ile jest jezior w tym województwie? Jeśli uważasz, że jesteś mistrzem geografii, to sprawdź wiedzę w naszym quizie!

Jak dobrze znasz Warmię i Mazury? 10/10 punktów zdobędą tylko mistrzowie geografii [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
1. Zacznijmy od czegoś łatwego. Olsztyn leży na:
Eska Summer City Olsztyn! Smaczna wizyta… „Na Rogu Czasu”

Te miasta na Warmii i Mazurach są najlepsze na wakacje. Tam nie będziesz się nudzić!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE