Izraelski pistolet znaleziony w rzece! Policjanci ustalają, kto jest jego właścicielem

2021-10-21 13:25

W rzece Iławka znaleziono broń. Okazało się, że jest to skorodowany izraelski pistolet Kareen MK II, który posiada również skorodowany magazynek i jest bez amunicji. Policjanci ustalają, w jakich okolicznościach znalazł się w rzece i kto jest jego właścicielem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o nietypowym znalezisku w rzece Iławka. Zgłaszający oświadczył, że podczas wyciągania magnesu neodymowego ujawnił pistolet wraz magazynkiem. Na miejscu pod nadzorem prokuratora czynności wykonywali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki. 

- Funkcjonariusze na polecenia prokuratora zabezpieczyli broń. Okazało się, że jest to skorodowany izraelski pistolet Kareen MK II, który posiada również skorodowany magazynek i jest bez amunicji - informuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa iławskiej policji.

Teraz policjanci będą wyjaśniać, w jakich okolicznościach znalazł się on w rzece i do kogo należał. - Kto nieumyślnie powoduje utratę broni palnej lub amunicji, która zgodnie z prawem pozostaje w jego dyspozycji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. W takim kierunku prowadzone są czynności w sprawie znalezionego pistoletu - tłumaczy oficer prasowa. - W przypadku znalezienia broni czy niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym się znajdują i nie dopuśćmy by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo - dodaje.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #034 - MUZYKA DO TRENINGU, ROLNIK SZUKA ŻONY, MATA, DROGI ŚMIERCI
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE