Iłowo-Osada: Kradzież szczepionek przeciw COVID-19. Sprawcy weszli do przychodni przez okno

2021-01-27 11:03
Warmińsko-mazurskie: Z przychodni w Iłowie-Osadzie skradziono szczepionki przeciw COVID-19
Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Warmińsko-mazurskie: Z przychodni w Iłowie-Osadzie skradziono szczepionki przeciw COVID-19

Podczas włamania do przychodni zdrowia w gminie Iłowo-Osada skradziono trzy fiolki szczepionki przeciw COVID-19 - poinformowała w środę warmińsko-mazurska policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcy weszli do przychodni przez wybite okno. To pierwszy potwierdzony przypadek kradzieży szczepionek przeciw COVID-19 w Polsce.

Warmińsko-mazurskie. Z przychodni w Iłowie-Osadzie skradziono szczepionki przeciw COVID-19

W środę (27 stycznia) przed godziną 8.00 działdowska policja otrzymała zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do  niepublicznego Zakładu Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej w miejscowości Iłowo-Osada. Kradzież odkryli pracownicy przychodni, którzy rano stawili się do pracy. - Skradzione zostały m.in. trzy ampułki, czyli 18 dawek szczepionki przeciw COVID-19 - poinformowała PAP sierż. szt. Justyna Nowicka z działdowskiej policji. Dodała również, że wśród skradzionych z przychodni medykamentów były także inne szczepionki znajdujące się w przychodni.

Czytaj też: "Wspólne morsowanie bez majtek" z Anną Samusionek! Zaskakująca licytacja WOŚP

Według niej najprawdopodobniej sprawcy weszli do przychodni przez okno, które wyważyli. Na miejscu pracują policjanci, którym udało się zabezpieczyć ślady pozostawione przez włamywacza, m.in. odciski palców.

Przychodnia w Iłowie-Osadzie jest w środę zamknięta. Na drzwiach wisi kartka "Ośrodek nieczynny z powodu zdarzenia".

Złota Kaczka stała się... srebrna!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE