Ile zarabia się w McDonald’s? Sprawdziliśmy aktualne oferty pracy. Tyle wynoszą stawki za godzinę!

i

Autor: Unsplash Ile zarabia się w McDonald’s? Sprawdziliśmy aktualne oferty pracy. Tyle wynoszą stawki za godzinę!

praca

Ile zarabia się w McDonald’s? Sprawdziliśmy aktualne oferty pracy. Tyle wynoszą stawki za godzinę!

2023-09-20 15:16

Praca w McDonald’s to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla młodych osób. Studentów kuszą atrakcyjne warunki zatrudnienia, w tym elastyczny grafik, który mogą bez problemu połączyć z zajęciami na uczelni. Zaletą jest też przejrzysty system awansów. A co z wynagrodzeniem? Ile zarabia się w restauracjach sieci McDonald’s? Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy? Szczegóły poniżej.

McDonald’s to jedna z najpopularniejszych sieci restauracyjnych typu fast food na świecie. W Polsce swoją działalność rozpoczęła w 1992 roku, otwierając pierwszy lokal w Warszawie. Obecnie w naszym kraju działa ponad 500 restauracji sieci, w których zatrudnionych jest ponad 30 tysięcy pracowników. McDonald’s na tym jednak nie poprzestało. Cały czas inwestuje w kolejne lokale, tworząc tym samym nowe miejsca pracy. Rozpoczęcie kariery zawodowej w branży gastronomicznej nie należy zatem do najtrudniejszych. Tylko czy opłaca się pracować w McDonald’s? Na jakie zarobki oraz benefity mogą liczyć pracownicy restauracji McDonald's?

Zarobki w McDonald’s 2023. Ile wynosi stawka za godzinę?

Zarobki w McDonald’s uzależnione są od kilku czynników – zajmowanego stanowiska, doświadczenia, wymiaru etatu, ale też miejsca pracy. To, jakie wynagrodzenie otrzymuje początkujący pracownik, można w łatwy sposób sprawdzić, przeglądając oferty pracy dostępne na stronie sieci. Przykładowo w restauracji McDonald’s w Warszawie pracownik restauracji zarabia 22,80 zł brutto za godzinę pracy na umowie o pracę. Pracując przez cały miesiąc (od poniedziałku do soboty), może zatem otrzymać około 5 472 zł brutto. Z kolei w znacznie mniejszej miejscowości, jaką jest Ostróda, restauracja oferuje w ogłoszeniu minimalnie 21,45 zł brutto za godzinę, co daje kwotę 5 148 zł brutto miesięcznego wynagrodzenia. Na podobne wynagrodzenie może liczyć pracownik restauracji w Białymstoku czy Poznaniu.

McDonald’s, oprócz stanowiska pracownika restauracji, proponuje także stanowisko managera. W tym przypadku wynagrodzenie jest znacznie wyższe. W Warszawie manager może liczyć na 29,50 zł brutto za godzinę, czyli ponad 7 tys. zł brutto miesięcznie. Natomiast w restauracji w Giżycku, która niebawem ma się otworzyć, manager początkowo będzie zarabiał  od 27,00 do 28,00 zł brutto za godzinę, czyli miesięcznie od 6 480 do 6 720 zł brutto.

Są też inne stanowiska typu lider gościnności, który ma za zadanie pomagać klientom i dbać o dobrą atmosferę na sali. W Warszawie na tym stanowisku stawka wynosi 25,00 zł brutto za godzinę. Pracę w McDonald’s znajdzie także konserwator. W tym przypadku warszawska restauracja oferuje 22,80 zł brutto za godzinę.

Benefity i dodatki do wynagrodzenia w McDonald's

Pracownicy restauracji McDonald’s mogą liczyć też na wiele benefitów. Ogromnym atutem jest elastyczny grafik, dzięki któremu możemy połączyć pracę z innymi obowiązkami. Zatrudnionym przysługują także zniżki pracownicze i rabaty na posiłki w czasie pracy. Pracownicy mają możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej i ubezpieczenia na życie oraz nabycia karty sportowej. Ponadto, oprócz podstawowego wynagrodzenia, firma oferuje 20% dodatku za pracę w godzinach nocnych oraz dodatek w kwocie 5 złotych do każdej przepracowanej godziny w niedzielę lub święto. Jest też bonus + 100 zł brutto za frekwencję.

Gdzie w Olsztynie można zjeść najlepszy obiad? Do tych restauracji warto zajrzeć!

McDonald's jak z horroru w sercu Polski. Aż ciężko go rozpoznać! Co tam się stało?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE