Miejskie targowisko znów może tętnić życiem

2020-01-14 13:25
zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

Wszystko wskazuje na to, że miejskie targowisko w Iławie znów będzie tętnić życiem. Potrzeba było wielu rozmów i spotkań z handlowcami, by wyjaśniono kwestie kto i czym może handlować na placu. Od niedawna jest też nowy administrator, który pilnuje porządku i organizuje sprzedaż na placu targowym.

Pod koniec czerwca ubiegłego roku w Urzędzie Miasta Iławy miało miejsce spotkanie, którego celem było doprecyzowanie zasad dotyczących rolniczego handlu detalicznego, sprzedaży bezpośredniej owoców sezonowych oraz produktów zwierzęcych na terenie Iławy. Na spotkaniu z udziałem przedstawicieli iławskiego sanepidu, lekarza weterynarii, urzędu skarbowego, komendy iławskiej policji, a także władz miasta i przedstawicieli Rady Miejskiej w Iławie oraz lokalnych sprzedawców wyjaśnione zostały kwestie zasad handlu i wymagań wobec osób handlujących na terenie targowiska i innych terenów należących do miasta.

Czytaj też: Lotnisko Olsztyn-Mazury. W te miejsca już nie polecisz. Ryanair i Wizzair likwidują połączenia

Wyjaśniono m.in., że osoby zajmujące się sprzedażą produktów spożywczych, muszą mieć aktualne orzeczenia lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych o braku przeciwwskazań do pracy a sprzedaż produktów pochodzenia zwierzęcego przez bezpośrednich producentów musi być zgłoszona do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Podkreślono również, że w sytuacji niespełnienia wymienionych wymagań, właściwe służby mogą nałożyć kary na osoby sprzedające sezonowo żywność, a ponadto, służby skarbowe mogą dokonywać doraźnych kontroli miejsc handlu w Iławie.

Zobacz: Olsztyn: Mieszkańcy zapłacą więcej za parking

Przestrzegania porządku na placu zgodnie z regulaminem targowiska dopilnuje teraz nowy administrator, który od niedawna, z powodzeniem zarządza targowiskiem. W związku z tym, wszystkie osoby zainteresowane handlem na miejskim targowisku Burmistrz Miasta Iławy zaprasza na: 

Spotkanie z nowym administratorem,
które odbędzie się 20 stycznia, o godz. 15:30
w sali sesyjnej ( nr 311)  Urzędu Miasta Iławy.

Zobacz: Jechał wężykiem. Powiedział, że wraca z restauracji i wypił dużo alkoholu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE