Warmia Energa Olsztyn

Autor: Andrzej Brzozowski Warmia Energa Olsztyn pokonała w Hali Urania SMS ZPRP Gdańsk 30:24

I liga piłki ręcznej. Warmia wskoczyła na fotel lidera

2020-02-19 13:05

Warmia Energa Olsztyn odniosła kolejne zwycięstwo w rundzie rewanżowej I ligi, dzięki czemu powróciła na fotel lidera rozgrywek. Podopieczni Jarosława Knopika pokonali w Hali Urania SMS ZPRP Gdańsk 30:24 (14:13).

Olsztynianie byli faworytem tego pojedynku, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Pierwsza połowa zakończyła się minimalną przewagą Warmii. Drugą odsłonę pojedynku lepiej rozpoczęli młodzi gdańszczanie, ale już 40 minuty olsztyńscy szczypiorniści zaczęli powoli odskakiwać rywalom uzyskując bezpieczną przewagę. Dzięki temu podopieczni Jarosława Knopika zdobyli trzy punkty i powrócili na fotel lidera.

Cieszę się, że zawodnicy są zdrowi i mam kim grać mówi trener olsztyńskich szczypiornistów. Mam nadzieję, że utrzymamy poziom gry w obronie, bo ta obrona daje nam zwycięstwa i upragnione punkty.

W kolejnym spotkaniu Warmia Energa Olsztyn zagra na wyjeździe w sobotę (22 lutego) z GKS-em Żukowo.