Hity ze sklepików szkolnych sprzed lat. Sprawdź w quizie, czy je pamiętasz!

i

Autor: publicdomainpictures.net: Circe Denyer

quiz

Hity ze sklepików szkolnych sprzed lat. Sprawdź w quizie, czy je pamiętasz!

2023-09-21 14:46

Zegarki z pudrowych cukierków, guma Turbo i lodowe pałeczki. To tylko niektóre z kultowych przysmaków, które w latach 90'tych i wczesnych latach 2000 można było kupić w szkolnych sklepikach. Czy pamiętasz je wszystkie? Wybierz się w sentymentalną podróż do dzieciństwa, rozwiązując nasz quiz. O maksymalną liczbę punktów wcale nie jest tak łatwo, jak może ci się wydawać.

Prawdziwy rozkwit sklepików szkolnych nastąpił w latach 90’tych. Wówczas z zagranicy zaczęły napływać do Polski różnego rodzaju przysmaki. Prawdziwą furorę robiły zwłaszcza słodkie przekąski. Wystarczyło dostać od rodziców dwa złote kieszonkowego, by kupić całą masę słodyczy. Kolorowe lizaki, zegarki z pudrowych cukierków, guma Turbo, niezwykle kwaśna guma Shock oraz gumy w kształcie kulek, lodowe pałeczki to tylko niektóre ze szkolnych hitów. Znane i lubiane były także słynne chrupki Maczugi, czipsy Lays, Star Foods, Pringles i Mr. Snacki.

Czy pamiętasz te hity ze sklepików szkolnych?

Czy pamiętasz wszystkie przysmaki szkolnych sklepików sprzed lat? Sprawdź w naszym quizie! Zapraszamy do sentymentalnej podróży po smakach dzieciństwa. Przed tobą dziewięć pytań. Zanim zaznaczysz odpowiedź, dobrze się zastanów, bo pamięć może płatać ci figla!

Hity ze sklepików szkolnych sprzed lat. Sprawdź, czy je pamiętasz!

Pytanie 1 z 9
Która guma była długa jak taśma?
Wakacyjny Superhit Odc. 2 - lata 90 z neonami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE