Groźne burze z gradem w Olsztynie. IMGW ostrzega! Porywy wiatru do 70 km/h

i

Autor: pixabay.com/ mapa IMGW Groźne burze z gradem w Olsztynie. IMGW ostrzega! Porywy wiatru do 70 km/h

Groźne burze z gradem w Olsztynie. IMGW ostrzega! Porywy wiatru do 70 km/h

2022-07-08 8:33

Piątek w województwie warmińsko-mazurskim do spokojnych należeć nie będzie. Wszystko z powodu burz, które nadciągają nad region. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia. Które powiaty zostały nim objęte? Szczegóły poniżej.

Niebezpieczne zjawiska atmosferyczne prognozowane są na piątek (8 lipca) w godzinach 13.00 - 20.00. Synoptycy  z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla kilku powiatów z województwa warmińsko-mazurskiego: bartoszyckiego, ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, nidzickiego, oleckiego, olsztyńskiego i Olsztyna, piskiego, szczycieńskiego i węgorzewskiego.

— Z zachodu na wschód Polski przemieszcza się strefa frontu okluzji, na którym popołudniu rozwijać się będą burze. Niewielkie zasoby niestabilności oraz słabe warunki kinematyczne sprzyjać będą tworzeniu się izolowanych burz, które miejscami będą mogły łączyć się w struktury wielokomórkowe. Burzom towarzyszyć mogą intensywne opady deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy również grad — informuje IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Eska Summer City Olsztyn! Odwiedziliśmy Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE