Górowo. Tragiczny pożar domu jednorodzinnego. Nie żyje mężczyzna

2021-09-21 9:39
Górowo. Tragiczny pożar domu jednorodzinnego. Nie żyje mężczyzna w wieku około 70 lat
Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Górowo. Tragiczny pożar domu jednorodzinnego. Nie żyje mężczyzna w wieku około 70 lat

Pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Górowo wybuchł we wtorek (21 września) w nocy. Po przygaszeniu ognia, podczas przeszukiwania pomieszczeń, natrafiono na zwłoki mężczyzny w wieku około 70 lat. To prawdopodobnie właściciel posesji.

Pożar domu w Górowie w gminie Kolno został zauważony po północy, a pierwsze pojazdy gaśnicze były na miejscu po 12 minutach. Cały parterowy budynek z poddaszem stał już wtedy w ogniu.

- Gdy dojechał pierwszy zastęp, konstrukcja dachu zawaliła się do wnętrza budynku. Po przygaszeniu ognia, podczas przeszukiwania pomieszczeń natrafiono w kuchni na zwłoki mężczyzny w wieku około 70 lat - poinformował PAP oficer prasowy olsztyńskiej PSP bryg. Tomasz Sobkowicz.

Mężczyzna, którego spalone ciało odnaleziono po pożarze, to prawdopodobnie właściciel domu, ale jego tożsamość nie została jeszcze potwierdzona - przekazał PAP podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Raport z anteny 20.09, godz.10

Akcja gaśnicza trwała do rana. Uczestniczyło w niej pięć zastępów straży pożarnej i siedem jednostek OSP. Na miejscu zdarzenia pracują jeszcze policjanci pod nadzorem prokuratora, w tym technik kryminalistyki, który zabezpiecza ślady.

(PAP)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE