Gołdap. Dziewięciolatek wjechał rowerem pod samochód. Rodzice będą tłumaczyć się z braku nadzoru nad dzieckiem

2021-09-13 14:30
Gołdap. Dziewięciolatek wjechał rowerem pod samochód. Rodzice będą tłumaczyć się z braku nadzoru nad dzieckiem
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Gołdap. Dziewięciolatek wjechał rowerem pod samochód. Rodzice będą tłumaczyć się z braku nadzoru nad dzieckiem

Policjanci z Gołdapi odnotowali dwa wypadki z udziałem chłopców jeżdżących rowerami. Obaj nie zasygnalizowali zamiaru skrętu w lewo i wjechali wprost na jadące tuż za nimi samochody. Więcej o zdarzeniach przeczytasz w materiale poniżej.

Młodszy chłopiec jechał sam, bez opieki osób dorosłych, po ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż ul. Kolejowej w Gołdapi. Nagle, bez zasygnalizowania manewru, skręcił w lewo, chcąc przejechać ulicę po pasach dla pieszych. Ponieważ tuż obok jechał samochód osobowy, chłopiec się z nim zderzył. Auto jechało powoli i nic poważnego się nie stało.

9-latek nie miał karty rowerowej i wedle prawa powinien jeździć rowerem pod opieką osób dorosłych, jego rodzice będą musieli wytłumaczyć się z braku nadzoru nad dzieckiem.

Dom z papieru - w poszukiwaniu największego fana!

W drugim podobnym przypadku rodzice 13-latka nie będą mieli kłopotów - chłopak, który skręcił wprost pod wyprzedzającego go auto, miał kartę rowerową i w świetle prawa mógł sam jeździć po drodze publicznej. Ponieważ ani ustawa o ruchu drogowym, ani kodeks wykroczeń, ani inny akt prawny nie reguluje tego typu zdarzeń, policjanci przeprowadzili z chłopcem rozmowę. Na szczęście nastoletniemu rowerzyście nic poważnego się nie stało.

Policja apeluje, by dzieci uważały jeżdżąc rowerami, zwłaszcza gdy nie są pod opieką rodziców lub starszych kolegów.

(PAP)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE