Giżycko. Zamieścili w sieci wulgarne komentarze znieważające policjantkę. Trzech mężczyzn z zarzutami

2021-07-22 10:45 agada
Giżycko. Policjantka interweniowała wobec mężczyny bez maseczki. Był pościg i szamotanina
Autor: Screen z YouTube: Twój Kurier Olsztyński Giżycko. Policjantka interweniowała wobec mężczyny bez maseczki. Był pościg i szamotanina

Zarzut „znieważenia funkcjonariusza podczas wykonywania czynności służbowych” usłyszało trzech mężczyzn, którzy zamieścili wulgarne i znieważające policjantkę komentarze pod filmem umieszczonym na portalu społecznościowym. Na nagraniu utrwalono interwencję, związaną z brakiem maseczki, przeprowadzoną przez jedną z giżyckich funkcjonariuszek. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

Na początku października 2020 roku w Giżycku doszło do policyjnej interwencji wobec osoby, która nie stosowała się do obowiązującego wówczas nakazu zakrywania ust i nosa w określonych sytuacjach. O zdarzeniu pisaliśmy w artykule: Interwencja policjantki za brak maseczki. Był pościg ulicami miasta [WIDEO]

- Policjantka interweniowała wobec mieszkańca miasta, który idąc jedną z ulic, nie miał zasłoniętych ust i nosa, co wówczas było wymagane wprowadzonymi przepisami. Na pytanie policjantki, dlaczego nie stosuje maseczki, w odpowiedzi mężczyzna skierował wulgaryzmy pod jej adresem. Ponadto był arogancki i wulgarny, nie stosował się do poleceń funkcjonariuszki i próbował ucieczki z miejsca interwencji. Został obezwładniony i zatrzymany, a następnie przewieziony do jednostki policji - przypomina giżycka policja.

Raport z anteny 21.07, godz.10

Interwencja policjantki została nagrana przez jej świadka, a film opatrzony wulgarnym komentarzem w stosunku do funkcjonariuszki realizującej swoje zadania zamieszczony później na portalu społecznościowym.

 - Po ustaleniach i zebraniu materiału dowodowego, w tym zabezpieczeniu nagrania, policjanci prowadzili czynności w związku ze „znieważeniem funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych”. Jest to przestępstwo z art. 226 kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na to, aby przedstawić trzem mężczyznom w wieku 33, 35 i 40 lat zarzut „znieważenia funkcjonariuszki w związku z pełnieniem obowiązków służbowych i z powodu wykonywanego przez nią zawodu”. Do sądu trafił akt oskarżenia wobec 3 mężczyzn - informuje asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowa KPP w Giżycku.

Natomiast 37-letni mieszkaniec Giżycka, który nie stosował się do obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 i dopuścił się podczas interwencji naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia interweniującej funkcjonariuszki, w marcu 2021 r. usłyszał wyrok skazujący go na rok i 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 24 godzin miesięcznie, 1000 zł nawiązki na rzecz policjantki i 6000 zł tytułem zwrotu kosztów pełnomocnictwa.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE