Giżycko. Napadł na 15-letniego chłopca. Zabrał mu telefon i trzy złote

i

Autor: pexels.com Giżycko. Napadł na 15-letniego chłopca. Zabrał mu telefon i trzy złote

Giżycko. Napadł na 15-letniego chłopca. Zabrał mu telefon i trzy złote

2021-12-20 13:39

Policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, który dokonał rozboju na małoletnim. Używając przemocy zabrał 15-latkowi telefon i pieniądze w kwocie 3 złotych. Z miejsca zdarzenia uciekł taksówką. Sędzia Sądu Rejonowego w Giżycku wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę (15 grudnia) na jednej z ulic w Giżycku. O całej sytuacji policjantów powiadomiła matka małoletniego. — Z relacji wynikało, że do 15-latka podszedł młody mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy i telefonu. Oprawca używając przemocy wobec chłopca zabrał mu telefon komórkowy o wartości 800 złotych i pieniądze w kwocie 3 złotych. Z miejsca zdarzenia uciekł taksówką — poinformowała asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowa giżyckiej policji.

Mężczyznę zatrzymano następnego dnia (16 grudnia). Prokurator postawił zatrzymanemu zarzut rozboju i wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Prowadzący sędzia Sądu Rejonowego w Giżycku przychylił się do wniosku i zastosował wobec 23-latka trzy miesiące aresztu.

Mężczyzna już wcześniej dopuszczał się przestępstw, za które odbywał karę pozbawienia wolności. Będzie odpowiadał w tzw. „recydywie”. Za przestępstwo rozboju grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Daniel Martyniuk chciał kupić kokainę w sklepie spożywczym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE