Gigant odzieżowy likwiduje setki miejsc pracy. Z czego wynikają problemy sklepu?

i

Autor: pexels.com Gigant odzieżowy likwiduje setki miejsc pracy. Z czego wynikają problemy sklepu?

Gigant odzieżowy likwiduje setki miejsc pracy. Z czego wynikają problemy firmy?

2023-02-22 10:07

Zalando, niemiecka firma zajmująca się sprzedażą odzieży i obuwia online, zdecydowała się na redukcję zatrudnienia - podał portal tygodnika "Spiegel", powołując się na wiadomość wysłaną przez kierownictwo do pracowników. Zwolnionych ma zostać kilkaset z 17 tys. osób pracujących w firmie. Z czego wynikają problemy Zalando?

W Zalando szykują się spore zwolnienia. Taką informację mieli otrzymać pracownicy w wiadomości od kierownictwa. Treść pisma poznał portal tygodnika "Spiegel".

W liście dwaj założyciele Zalando zwracają się do pracowników ("Liebe Zalandos" - Drodzy Zalandos). Jak wskazują, problemy wynikają z tego, że "w ostatnich latach niektóre obszary naszej firmy rozrosły się zbyt mocno. Jest to bardzo trudny, ale konieczny krok, aby jak najlepiej wykorzystać wyzwania i szanse, które przyniesie nam przyszłość".

Już w sierpniu spółka wskazywała, że w przyszłości będzie prawdopodobnie "trochę bardziej defensywna". Wówczas jednak mówiono jedynie o zamrożeniu zatrudnienia, a nie o redukcji personelu - pisze "Spiegel".

Nie jest jeszcze jasne, jak dokładnie będą przebiegać redukcje etatów.

Zalando zostało założone w 2008 roku przez Davida Schneidera i Roberta Gentza. W Polsce firma dysponuje kilkoma centrami logistycznymi.

Komorowski MIAŻDŻY zakupy Błaszczaka! O co chodzi?!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE