Gdzie spadnie najwięcej śniegu? Prognoza pogody na listopad, grudzień i styczeń

i

Autor: pixabay.com Jaki będzie listopad, grudzień i styczeń? Prognoza pogody IMGW

Gdzie spadnie najwięcej śniegu? Prognoza pogody na listopad, grudzień i styczeń

2020-09-22 9:31

Jaka pogoda będzie w listopadzie, grudniu i styczniu? Gdzie można spodziewać się najwięcej opadów śniegu? Długoterminową prognozę pogody na zimę 2020/2021 opublikowało IMGW. O szczegółach przeczytasz na ESKA Olsztyn.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował długoterminową prognozę pogody na zimę 2020/2021. Wszystko wskazuje na to, że zimy stulecia w tym roku nie doświadczymy, a temperatury będą oscylować "powyżej normy". Opady śniegu też nie zaskoczą nas specjalnie. W grudniu będzie ich niewiele, większe szanse na śnieg pojawią się dopiero w styczniu.

Czytaj też: Równonoc jesienna 2020. Zobacz najlepsze memy na pierwszy dzień jesieni

Pogoda na listopad 2020

W listopadzie średnia miesięczna temperatura powietrza na przeważającym obszarze kraju będzie „powyżej normy". Temperatury „w normie” wystąpią głównie na wschodzie. Miesięcznej średniej temperatury w klasie „powyżej normy” można się spodziewać w rejonie: Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Torunia, Opola, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Koszalina i Zakopanego, natomiast w górnej granicy klasy „w normie” w rejonie: Warszawy, Katowic, Łodzi, Lublina, Białegostoku, Olsztyna, Rzeszowa i Suwałk. Opady zapowiadają się zróżnicowanie. Więcej deszczu czy śniegu może spaść w rejonie Katowic, Gdańska i Koszalina.

Pogoda na grudzień 2020

Grudzień będzie ciepły. Jak zapowiadają synoptycy IMGW, charakteryzować się będzie średnimi temperaturami powietrza w klasie „powyżej normy”. W rejonie Warszawy, Wrocławia, Poznania, Kielc, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego średnia miesięczna temperatura powietrza może zostać przekroczona o ponad 1,0°C . Jeżeli chodzi o opady, na ogół będą "w normie". Sumy opadów „powyżej normy” prognozowane są w rejonie Gdańska i Białegostoku, natomiast „poniżej normy” w rejonie Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry oraz w rejonie Katowic i Kielc.

Pogoda na styczeń 2021

Styczeń 2021 również nas nie zaskoczy zimą stulecia. Według prognoz IMGW charakteryzować się będzie średnimi temperaturami powietrza w klasie „w normie”. Bardziej zróżnicowane będą w tym miesiącu opady deszczu i śniegu. Ich ilość na niemal całym obszarze kraju będzie „powyżej normy”. Najwięcej śniegu bądź deszczu należy spodziewać się na wschód od linii Gdańsk- Poznań- Wrocław. W rejonie Wrocławia, Poznania i Gdańska, a także Koszalina i Kielc będą w normie, natomiast najmniejsze wystąpią w północno-zachodniej części kraju (rejon Szczecina, Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry.

ESKA XD #002
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE