Gdzie nad jezioro w Olsztynie? Latem będą działać trzy miejskie kąpieliska [LISTA]

i

Autor: Canva Gdzie nad jezioro w Olsztynie? Latem będą działać trzy miejskie kąpieliska [LISTA]

Lato 2023

Gdzie nad jezioro w Olsztynie? Latem będą działać trzy miejskie kąpieliska [LISTA]

2023-03-30 10:06

Warmia i Mazury to region słynący z przepięknych jezior. Latem warto odwiedzić między innymi Olsztyn, gdzie działać będą trzy miejskie kąpieliska. Sezon rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 3 września. Listę strzeżonych kąpielisk w Olsztynie publikujemy w materiale poniżej.

Kąpieliska miejskie w Olsztynie w sezonie letnim 2023

Podczas środowej sesji rady miasta radni przyjęli uchwałę dotyczącą kąpielisk w nadchodzącym sezonie. W jej myśl kąpieliska miejskie będą działały w trzech miejscach: nad jeziorem Ukiel przy ul. Kapitańskiej (dwa kąpieliska na Plaży Miejskiej) oraz przy ul. Plażowej nad Jeziorem Skanda.

Każde z miejskich kąpielisk będzie strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników, czystość wody będzie monitorowana przez służby sanitarne. Sezon na miejskich kąpieliskach w Olsztynie rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 3 września.

W Olsztynie jest kilkanaście jezior. Nad wieloma z nich są niestrzeżone, dzikie plaże.

Gdzie nad jezioro na Warmii i Mazurach? Zobacz TOP 10 najlepszych plaż

Historia z Koprem - kreskówki w PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE