Gastronautka przeprowadziła test pączków. Gdzie w Olsztynie kupić najlepsze?

i

Autor: pexels.com Gastronautka przeprowadziła test pączków. Gdzie w Olsztynie kupić najlepsze?

Gastronautka przeprowadziła test pączków. Gdzie w Olsztynie kupić najlepsze?

2023-02-16 7:38

Gdzie kupić najlepsze pączki w Olsztynie? Test pączków przeprowadziła kolejny raz olsztyńska blogerka kulinarna – Gastronautka. Pod uwagę wzięła pięć cukierni oraz piekarni. Z którego miejsca pączki wypadły najlepiej? Szczegóły znajdziesz w dalszej części artykułu.

Tłusty Czwartek 2023. Gastronautka przeprowadziła test pączków w Olsztynie

Tłusty Czwartek to święto wszystkich miłośników słodkości. Tego dnia możemy objadać się pączkami bez wyrzutów sumienia. Warto jednak wybrać te lepszej jakości. Gdzie w Olsztynie kupimy zatem najlepsze pączki? Sprawdziła to olsztyńska blogerka kulinarna – Gastronautka. Swoimi spostrzeżeniami podzieliła się w mediach społecznościowych.

– Moi Najdrożsi, ciężko mi aktualnie nazywać coroczny przegląd olsztyńskich pączków rankingiem, chociażby dlatego, że nie sposób w pojedynkę zjeździć cały Olsztyn i spróbować wszystkich pączków w mieście. Starałam się wybrać pączki z miejsc, które oferują ciastka o dobrym, uczciwym składzie i nie wstyd ich Wam polecić. Zanim zacznę, zdradzę, że numer jeden w tym roku jest… tylko jeden, za to wy-bit-ny! A zatem, jeśli jesteście ciekawi - zapraszam do lektury – informuje na wstępie Gastronautka.

Test pączków przeprowadziła w pięciu miejscach:

  • Kawiarnia Moja Stare Miasto,
  • Cukiernia Słodka Sztuka,
  • Złoty Klucz Cafe,
  • Rumiane Piekarnia Rzemieślicza,
  • Piekarnia Szabelski.

Gdzie są najlepsze pączki w Olsztynie?

Trzecie miejsce zajął pączek z toffi i orzechami z Piekarni Szabelski (cena 4,10 złotych) oraz pączek z marmoladą ze Złotego Klucza (cena 7 złotych).

– Pączek z Szabelskiego przyozdobiony orzeszkami to opcja dla tych, którzy lubią bardziej suche pączki. Zgrzebne, z ładną obwódką, kruchym lukrem i przeeepysznym nadzieniem toffi. Z kolei w Złotym Kluczu zjadłam kawał porządnego pączka z różą. Ciasto zwarte i mokre, i mimo, że miałam mały problem z niewyrośniętym ciastem w miejscu okalającym nadzienie, uznałam to za wypadek przy pracy i liczę na to, że w tłusty czwartek pączki będą idealne! – relacjonuje.

Na drugim miejscu znalazł się pączek z nadzieniem różanym z Kawiarni Mojej (cena 6 złotych) oraz pączek z nadzieniem wieloowocowym z Cukierni Słodka Sztuka (cena 6 złotych).

– Oba śliczne, porządne, mięciutkie, perfekcyjne! W Mojej – nadzienie różane jest absolutnie najwspanialsze na świecie i wyjadałabym je łyżkami, gdybym miała taką możliwość. No i ten pachnący cytrynowy lukier… Cudowności! Pączek ze Słodkiej Sztuki także rewelacyjny, miał nawet ciut lepsze ciasto niż w Mojej. Obie bułeczki pokryte skórką cytrynową i dużą ilością miłości do wypieków. Mówię Wam, to czuć – informuje.

I wreszcie wyczekiwane pierwsze miejsce. Znalazł się na nim pączek z pistacją z Piekarni Rumiane (cena 9 złotych).

– Piekarnia Rumiane w tym roku wystartowała z pączkami z pistacją po raz pierwszy i och! Co za spektakularny debiut! Pączek ten (9 zł) to małe arcydzieło pod każdym względem. Ciasto wybitnie miękkie, wylewający się ze środka krem pistacjowy przełamany białą czekoladą - do wzruszenia pyszny. To ciastko jest warte każdej ceny i stania w każdej kolejce. O, pączusiu! W moim sercu pozostaniesz już na zawsze! – zachwyca się blogerka.

Tak powstają pączki na tłusty czwartek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE