Fałszywe banknoty w warmińsko-mazurskim. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Fałszywe banknoty w warmińsko-mazurskim. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

Fałszywe banknoty w warmińsko-mazurskim. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

2023-03-13 13:40

Co grozi za podrabianie pieniędzy i wprowadzanie ich do obiegu? Przekona się o tym wkrótce pewien 39-letni mieszkaniec Mławy. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Działdowa z fałszywym banknotem, który jak się okazało, sam podrobił.

W czwartek (9 marca) w Działdowie na ul. Olsztyńskiej policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 39-letniego mieszkańca Mławy. Mężczyzna chwilę wcześniej na widok patrolu odrzucił banknot o nominale 100 złotych, który okazał się być fałszywy, a który zatrzymany próbował wprowadzić w obieg. Policjanci skojarzyli mężczyznę ze zdarzeniem sprzed kilku dni, kiedy to również na terenie Działdowa w jednym ze sklepów spożywczych próbował, a w kolejnym wprowadził do obrotu fałszywy banknot o nominale 50 złotych.

W piątek (10 marca) Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował wobec mławianina tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za podrobienie pieniędzy oraz wprowadzenie ich w obieg mężczyźnie grozi od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Totalna nieodpowiedzialność kierowców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE