Ewakuacja w Barczewie. Niektórzy mieszkańcy kierowali do strażaków WULGARNE słowa [FOTO]

2021-03-02 9:28 agada

W sobotę (27 lutego) w Barczewie doszło do uszkodzenia gazociągu. Z tego powodu konieczna była ewakuacja kilkudziesięciu mieszkańców. Niestety nie wszyscy potrafili docenić pracę strażaków dbających o bezpieczeństwo. Niektórzy, zamiast dostosować się do poleceń służb, woleli kierować do nich wulgarne słowa. O przykrym incydencie poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych strażacy z OSP Barczewo.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w minioną sobotę (27 lutego) w miejscowości Barczewo (powiat olsztyński). W pobliżu ulicy Wiosennej, podczas wykonywania prac ziemnych, doszło do uszkodzenia gazociągu. W związku z dużym zagrożeniem służby musiały ewakuować ok. 50 mieszkańców. Na czas przeprowadzanych działań zostały zamknięte ulice Warmińska i Mickiewicza (w części) oraz całkowicie ulica Armii Krajowej. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy z Barczewa, Olsztyna i Biskupca oraz pracownicy zakładu gazowniczego.

Zdecydowana większość mieszkańców Barczewa, mimo wielu ograniczeń, dostosowała się do poleceń służb. Niestety znalazły się również takie osoby, które za nic miały pracę strażaków. Co więcej, kierowały do nich wulgarne słowa.

- Ze swojej strony chciałbym serdecznie podziękować wszystkim strażakom biorącym udział w tym zdarzeniu oraz w zdecydowanej większości mieszkańcom Barczewa, którzy mimo ograniczeń dostosowali się do poleceń. Niestety byli i tacy, którzy w sposób wulgarny ubliżali strażakom, którzy tak naprawdę byli tam po to żeby Wam pomóc (Andrzeju T. z ul. Warmińskiej, to były naprawdę niepotrzebne wulgaryzmy wysłane w naszą stronę, rozumiemy Twoje rozgoryczenie, że musiałem pokonać 300 metrów więcej ale naprawdę nie było to potrzebne) - czytamy w poście opublikowanym na fanpage'u Ochotniczej Straży Pożarnej w Barczewie.

Raport z Anteny 01.03