Ełk. Zamknęli młodą kobietę w domu. Pod groźbami zmusili do podpisania niekorzystnego oświadczenia

i

Autor: pexels.com Ełk. Zamknęli młodą kobietę w domu. Pod groźbami zmusili do podpisania niekorzystnego oświadczenia

Ełk. Zamknęli młodą kobietę w domu. Pod groźbami zmusili do podpisania niekorzystnego oświadczenia

2022-10-11 10:27

Chwile grozy przeżyła młoda kobieta z powiatu ełckiego, którą trzech znajomych zwabiło podstępem do domu. Tam zamknęli drzwi na klucz i grożąc jej okaleczeniem, zmusili do podpisania niekorzystnego dla niej oświadczenia. Sprawą zajęła się już policja.

Rozwiązywanie spraw i konfliktów osobistych może wymknąć się spod kontroli i przybrać niepokojący i niezgodny z prawem obrót. Pokazuje to sytuacja, jaka wydarzyła się w powiecie ełckim. Troje znajomych, pod pretekstem rozmowy i wyjaśnienia wcześniejszych nieporozumień, podstępem zwabiło młodą kobietę do domu jednego z nich. Tam zamknęli drzwi na klucz, nie chcąc jej wypuścić i uniemożliwiając jej samodzielne wyjście. Grożąc jej okaleczeniem, nakłonili do podpisania podyktowanego przez nich oświadczenia, a potem wypuścili z mieszkania.

W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali trzy osoby do tej sprawy – dwóch mężczyzn i kobietę. Policjanci wyjaśniali rolę każdej z tych osób w zdarzeniu. W wyniku ustaleń wszystkie te osoby usłyszały zarzuty wspólnego pozbawienia wolności człowieka. Dodatkowo 23-latka i 31-latek usłyszeli zarzuty za stosowanie gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania. Oni zostali tymczasowo aresztowani.

Kodeks karny mówi, że kto pozbawia wolności człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Pod nadzorem prokuratury trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Olsztyn. Jechał główną ulicą bez powietrza w kole
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE