Ełk. Zakończyła się budowa pierwszego etapu małej obwodnicy. Zobacz zdjęcia

2020-12-23 14:03

Zakończyła się budowa I etapu ulicy Norwida tzw. małej obwodnicy. Prace zostały wykonane na odcinku od skrzyżowania z ul. Emilii Plater do ul. Matejki. Dzięki nowej drodze ruch samochodów w tej części miasta będzie znacznie usprawniony - informuje Urząd Miasta w Ełku.

Ełk. Koniec budowy I etapu ulicy Norwida

Dobiegły końca prace na ulicy Norwida w Ełku. Projekt zakładał przebudowę jezdni głównych (ul. Norwida na odcinku 700 m i ul. Matejki - 147 m) oraz skrzyżowań z ulicami: Emilii Plater, M. Dąbrowskiej, Korsaka, Wańkowicza, Kwiatową, Matejki. Na skrzyżowaniu ul. Norwida z ul. Matejki pojawiło się rondo. Wymusi ono ograniczenie prędkości, przez co uspokoi ruch pojazdów, podnosząc poziom bezpieczeństwa. Ponadto na ul. Norwida powstały nowe zatoki autobusowe, chodniki, ścieżka rowerowa oraz oświetlenie uliczne. Przebudowano również kanalizację deszczową, sanitarną, teletechniczną oraz sieci energetyczne, gazowe i wodociągowe.

Koszt całości inwestycji to kwota 6,2 mln, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi ponad 4,3 mln zł.

Miasto złożyło już także wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie II etapu prac, tj. na odcinku od ul. Matejki do ul. Cmentarnej. Etap III realizowany będzie przez PKP w ramach budowy Rail Baltica. Będzie to odcinek od ul. Cmentarnej do planowanego ronda zjazdowego do tunelu pod torami. Natomiast IV etap prac rozpocznie się po przekazaniu przez PKP na rzecz miasta gruntu i obejmie odcinek od ronda pod torami do ul. Dąbrowskiego wraz z przeprawą mostową na rzece.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Polacy o świętach w pandemii. Maseczki przy wigilijnym stole?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE