zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: cherylholt: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Dziecko biegało po ulicy bez butów. Zareagował kierowca autobusu

2020-04-07 7:43

Malutki chłopiec biegał po ulicach Ełku bez opieki, ubrany jedynie w koszulkę i bieliznę. Zareagował kierowca autobusu i zaopiekował się dzieckiem do momentu przyjazdu służb. Szczegóły w artykule.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (5 kwietnia) około godziny 16.30. Jak się okazało, chłopiec wykorzystał chwilową nieobecność opiekuna i uciekł z mieszkania. Informację o 3-letnim chłopcu, który tylko w koszulce i bieliźnie biega w okolicach dworca przekazał policjantom kierowca autobusu. Chłopiec nie miał nawet butów. Mężczyzna zaniepokoił się, że tak małe dziecko ubrane nieadekwatnie do pogody porusza się bez rodziców. Kierowca zaopiekował się chłopcem do czasu przyjazdu patrolu.

Policjanci zaczęli wyjaśniać okoliczności tej sytuacji, a przed wszystkim ustalać miejsce zamieszkania dziecka. Po kilkudziesięciu minutach do radiowozu podszedł szukający dziecka ojciec.

- Jak się okazało, 3-latkiem opiekował się wujek. Chłopiec miał wykorzystać chwilową nieobecność opiekuna w pokoju i oddalić się z mieszkania. Zarówno ojciec, jak i wujek dziecka byli trzeźwi. Na tym policyjne działania się nie kończą. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich. Także dzielnicowi będą monitorować sytuację rodzinną. - informuje st.sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy KPP Ełk.

Wirtualne podróżowanie: miejsca na Warmii i Mazurach warte odwiedzenia po pandemii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE