Elemental Triathlon Series Olsztyn 2022. Kiedy? Tej sportowej uczty nie można przegapić!

i

Autor: Facebook: Triathlon Series in Poland Elemental Triathlon Series Olsztyn 2022. Kiedy? Tej sportowej uczty nie można przegapić!

Elemental Triathlon Series Olsztyn 2022. Kiedy? Tej sportowej uczty nie można przegapić!

2022-05-18 13:03

To już kwestia kilku dni! W dniach 27-29 maja 2022 roku Olsztyn stanie się triathlonową stolicą Europy! W ostatni majowy weekend w stolicy Warmii i Mazur zjawią się czołowi zawodnicy ze wszystkich europejskich krajów. Szczegóły poniżej.

Na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel Triathlon zagości już po raz dziesiąty, a Mistrzostwa Europy będą wyjątkowym zwieńczeniem triathlonowej tradycji na Warmii i Mazurach. Przez ostatnie 9 lat nad jeziorem Ukiel odbywały się zawody dla amatorów Elemental Tri Series, a od 4 lat Puchar Europy w Triathlonie, który na stałe wpisał się w kalendarz Europe Triathlon.

O tytuł Mistrza Starego Kontynentu w Olsztynie powalczą zawodnicy Elity, U23, Juniorów, Age-Group, jak również Paratriathloniści. Na dystansie supersprinterskim rywalizować będą zawodnicy Elity, U23 i Juniorzy. Ich zmagania będzie można obserwować już w piątek 27 maja, kiedy to odbędą się wyścigi kwalifikacyjne. W sobotę 28 maja nie zabraknie emocji podczas startów finałowych – Elita, U23, Juniorzy oraz Paratriathlonu. Niedziela 29 maja stanie pod znakiem rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy sztafet mieszanych w kategorii Junior oraz rywalizacji zawodników Age-Group na dystansie olimpijskim! Szczegółowy program zawodów dostępny jest na oficjalnej stronie zawodów: www.triathlonseries.pl.

W niedzielę 29 maja odbędą się również zawody dla najmłodszych triathlonistów. W Pucharze Polski w triathlonie dojdzie do rywalizacji młodzików i juniorów młodszych na dystansie supersprinterskim. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, dla których zorganizowane będą zawody Elemental Kids:

  • Biegi na dystansie 200 m – Dzieci 1-6 lat,
  • Biegi na dystansie 500 m - Dzieci 7-8 lat,
  • AQUATHLON na dystansie 0,1 km pływania – 0,5 km biegu - Dzieci 9-10 lat,
  • AQUATHLON na dystansie 0,2 km pływania – 1 km biegu - Żaki 11-12 lat.

Zapisy: https://triathlonseries.pl/triathlon-olsztyn/zapisz-sie/

Sedno Sprawy - Radosław Fogiel
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE