Ełdyty Wielkie. Wypadek na DW 593. Audi wpadło w poślizg i uderzyło w drzewo [ZDJĘCIA]

2021-02-18 11:26

Na drogach Warmii i Mazur wciąż panują trudne warunki. Z powodu leżącego śniegu i ujemnej temperatury jest bardzo ślisko, co jest przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń. Do wypadku doszło w czwartek (18 lutego) rano na drodze wojewódzkiej 593 w okolicach miejscowości Ełdyty Wielkie (powiat lidzbarski). Samochód osobowy wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo.

Ełdyty Wielkie. Wypadek na DW 593. Audi wpadło w poślizg i uderzyło w drzewo

Do groźnego wypadku doszło w czwartek (18 lutego) około godziny 6.40. Oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym zaistniałym na drodze wojewódzkiej nr 593 w okolicach miejscowości Ełdyty Wielkie. - Jak ustalono 41-letnia kierująca pojazdem marki Audi A3 jadąc drogą od strony Dobrego Miasta w kierunku Morąga na oblodzonej nawierzchni wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. W miejscu zdarzenia ruchu odbywał się wahadłowo - informuje kom. Bartosz Matuszyk, oficer prasowy KPP w Lidzbarku Warmińskim. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

- Zwracamy się również z kolejnym apelem do wszystkich kierujących. Jeżeli jeszcze nie zmieniliśmy opon z letnich na zimowe, to powinniśmy to zrobić jak najszybciej. Chodzi przecież o bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników dróg. Przypominamy, że niskie temperatury sprawiają, iż stosowanie letnich opon w samochodach staje się mało efektywne. Droga w przypadku nagłego hamowania wydłuża się o kilkadziesiąt metrów przy jeździe z prędkością 50 km/h, a to z kolei może doprowadzić do wypadku. Pamiętajmy, im bardziej zadbamy o nasz pojazd przed wyjazdem na drogę, tym większe będzie nasze bezpieczeństwo - apelują policjanci.

Bajkowy klimat po śnieżycy w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE