Dzień bez samochodu w Olsztynie. Pociągami regionalnymi można podróżować BEZPŁATNIE!

2021-09-22 7:43
Dzień bez samochodu w Olsztynie. Pociągami regionalnymi można podróżować BEZPŁATNIE!
Autor: pexels.com/ zdjęcie ilustracyjne Dzień bez samochodu w Olsztynie. Pociągami regionalnymi można podróżować BEZPŁATNIE!

Podróżujący w środę (22 września) pociągami REGIO na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna (MOFO) będą mieli możliwość przejazdu bez biletu. Przewoźnik wprowadził tę ofertę z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Spółka POLREGIO poinformowała, że w związku Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu umożliwia każdej osobie podróżującej 22 września pociągami REGIO przejazd bez konieczności okazywania biletu na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna. Dotyczy to wszystkich relacji ograniczonych stacjami: Olsztyn Główny - Jonkowo, Olsztyn Główny – Biesal, Olsztyn Główny – Gryźliny, Olsztyn Główny – Marcinkowo i Olsztyn Główny - Barczewo.

Osoby zamierzające podróżować dalej zobowiązane będą do nabycia biletu na przejazd z Jonkowa, Biesala, Gryźlin, Marcinkowa lub Barczewa jako stacji wyjazdu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. kampania, która odbywa się co roku od 16 do 22 września. Promuje zrównoważony transport, m.in. komunikację publiczną, rowerową i ruch pieszy oraz zmianę zachowań związanych z przemieszczaniem się.

(PAP)

Raport z anteny 21.09, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE